Обговорюємо питання про стосунки в житті людини з інвалідністю 💖🌷

Функції
VovchykSteve
VovchykSteve ✭✭
відредаговано 27. бер 2024 в Кав'ярня

Не знаю чи дуже часто тут обговорюють такі речі, але оскільки бачив тут подібну статтю, то захотілося трохи на цю тему побалакати.

Скажу чесно, що я аж ніяк не експерт в темі романтичних стосунків, в принципі я не мав ще жодних, тому було б цікаво послухати людей досвідчених також. Я ж напевно зізнаюся, що не зважаючи на всі перепетії в моєму житті все ще вперто намагаюсь якось цю тему досліджувати, читати книжки, дивитись якісь відео. Зрештою мені ж 23 виповниться в цьому році, гормони грають, всє дєла) Однак зважаючи на моє минуле, на всі психологічні травми, які завдали колись оточуючі (особливо в період школи) прикувавши мій розум сильніше ніж моя хвороба прикувала мене до крісла, якщо можна так сказати, інвалідність це не все що ускладнює пошук потенційного партнера.

Знаєте, інвалідність мною розцінюється навіть не як найскладніша частина знайомств, хоч звісно все ще є спокуса використати її як козир, мовляв "дивіться який я бідний, нещасний, пожалійте і приголубьте мене". Так, це до певної міри виклик, особливо коли інвалідність така, що не дає мені вільно пересуватися навіть в межах власної кімнати без сторонньої допомоги. А з іншої сторони виникають нав'язливі думки, що навіть з жалості нікому я не потрібен, дівчатам, особливо красивим, подавай бородатих, сильних і впевнених в собі мачо (а ще багатих напевно, хоч не думаю що це переконливий аргумент, зрештою гроші все одно усім потрібні для життя), які здатні і захистити, і розважити і коротше от прям най-най.. І думаєш, "кому я такий нещасний взагалі здався?".

А зважаючи на мою схильність до просто таки тотальної, руйнівної самокритики виходить взагалі смертельна і отруйна суміш. І в пошук стосунків входиш як то кажуть в дуже невигідних умовах. Тобто тут як на мене голова грає більше значення ніж сама інвалідність. Єдиний приклад який я знаю це звичайно Нік Вуйчич. Чувак не маючи рук і дуже обмежені нижні кінцівки добився більше ніж умовний Вася з Яворова з власною квартирою і ланосом. Порівняння може ідіотське, але принаймні для мене воно досить перебільшене, щоби відчувати різницю, що фізичні обмеження не стоять на порозі змін і покращень. Але переконати себе в цьому не можу і досі. 

Дивний потік думок закінчився, тому якщо хочете, можете обговорювати тут все що пов'язано зі стосунками. Буде така собі окрема розмовна тема окрім тієї статті) Якщо звісно ніхто не проти. Просто цікаво почути думки інших на цю тему.

Коментарі

  • Yurii_EnableMe
    Функції

    @VovchykSteve дякую за цікаву гілку! 😉

    Вважаю, що в нашій спільноті якраз не вистачало гілки на цю тему. Вона завжди актуальна. Пропоную всім учасникам спільноти ділитися своїм досвідом, своєю думкою з цього приводу

  • VovchykSteve
    Функції

    Жаль тільки ця тема не надто популярна

  • JuliaFlower
    Функції

    З часом кожний щось напише від себе. Тема інтимна, я вважаю, що кожен заслуговує на люблю, тепло та близькість. Я чула про європейський досвід. Було б добре, щоб хтось поділився про нього

  • Olga_EnableMe
    Olga_EnableMe ✭✭✭
    відредаговано 31. бер 2024
    Функції

    @VovchykSteve

    Стосунки це не про красу чи багатство, це про підтримку, спільні інтереси, цілі та багато іншого. Окрім Ніка Вуйчича був, наприклад, Стівен Хокінг. І він мав кілька дружин і дітей, при цьому він був паралізований повністю. В Україні також є чимало щасливих пар, з яких один чи обоє мають інвалідність різних видів, і мениальні, і сенсорні, і фізичні

    Як ви думаєте, що цих людей зводить і триває разом?

  • VovchykSteve
    Функції

    Чесно кажучи без поняття, в мене усі уявлення про романтичні стосунки складаються в основному з побаченого/почутого в фільмах, книгах, піснях, розповідей знайомих. І всі ці факти зазвичай виключають будь яку інвалідність з рівняння. Я чув і читав розповіді людей, які мали інвалідність і знайшли одне одного, незважаючи на розбіжності, але я завжди вважав це просто везінням, настільки рідкісні такі розповіді. Можливо цих людей щось і об'єднало, але що саме і скільки у них пішло років на пошуки я не знаю. Тому й почав цю гілку, щоб поцікавитись хто що думає на цей рахунок.

  • VovchykSteve
    Функції

    Чесно кажучи у мене вже самого виникає бажання переїхати кудись в Європу, так мало в нас приділяють питанням інклюзивності, при чому в усіх сферах, а не тільки питаннях соцзабезпечення. Надоїло знаходити на запити про інвалідність статті двох-трьох річної давнини, де ні конкретики, ні взагалі ніфіга. От чесно, шукаєш щось англійською, статтей, постів, відео просто до кольору до вибору, а в нас.. практично ніц. Сумно від того

  • JuliaFlower
    Функції

    У нас на сайті, до речі, виходила цікава стаття з порадами:

    Як знайти пару для людей з інвалідністю - поради психолога і сексолога

    Стаття ТУТ

  • JuliaFlower
    Функції

    Знаходять так, це все індивідуально. Цікаво послухати такий досвід

  • Yurii_EnableMe
    Функції

    У зв'язку з війною та інтеграцією до Європи, багато речей з інклюзиновістю повинні змінюватися. Думаю, потроху ми помічатимемо це. Щоправда, це займе час + ставлення людей до реальності

  • Lianaodessa
    Функції

    Вітаю 😉 Прочитала ваш допис, і хочу сказати, що дуже добре, що є така тема, вона завжди була актуальна, але чомусь не дуже дискуційна. З часом щось і від себе добавлю, я в Європі зараз, дізнаюсь як у европейців з темою стосунків

Категорії