Де в Києві провести ампутацію з подальшою реабілітацією

Моєму батькові 83 роки. Інвалід 1 групи. Вже 12 років без однієї ноги. На візку. Зараз, на відміну від часу перед першою ампутацією, ми знаємо що необхідно ампутувати другу ногу заздалегідь. Протягом найближчих 1-2х місяців. І хотілось би зробити це не в районній лікарні, а у місці, де в команді працюють як хірург так і фізичний терапевт разом із реабілітологом (а можливо і протезистом). Можливо хтось знає чи є таке місце (лікарня, клініка, оздоровчий центр, тощо)? Можливо хтось підкаже альтернативу цьому?

Буду дуже вдячний за відповідь! І не лише я, адже це питання акуально для дуже багатьох людей.

З повагою, Олексій.

Найкраща відповідь

Відповіді

  • Вітаю у нашій спільноті! Спробуємо вам домогти у пошуках інформації

    А ваш сімейний лікар чи місцевий Хирург чи радили лікарню?

  • Спочатку вам може підказати хірург або сімейний лікар за місцем проживання, куди краще звернутися.
    Виписати або погодити вашу госпіталізацію у відповідний лікувальний заклад.

    Існуює не мало закладів , де проводять операції та рекомендують подальше лікування та реабілітацію.
    Реабілітацію завжди можна організувати в кількох місцях, це завжди постійний захід.

    Так само сімейний лікар та соціальний захист (собіс) дасть інформацію з реабілітації.
    Через додаток Хелсі та гарячу лінію так само можна потрапити до потрібних лікарень, але завжди з електронним направленням від сімейного лікаря або хірурга за декларацією.

  • svetlanaKovalenko
    відредаговано 31. тра 2024

    Национальный институт хирургии и трансплантологии им. О.О. Шалимова
    +380 44 408 1800

    Сайт

  • OleksiiChornoshtan ви на зв'язку? дайте нам зворотний зв'язок яка у вас ситуація у пошуках

  • Доброго дня!

    Я на зв'язку і дуже уважно і з вдячністю читаю всі коментарі. Спробую скористатись порадами і відпишуся.

    До цього відправив розширений коментар, але він чомусь так і не опублікувався.

  • в спамі коментаря не має, перевірив

  • Доброго дня, Юрій!

    Так, я на зв'язку і дуже пильно і з вдячністю відслідковую всі відповіді. Проте жодна з них мене не задовольнила остаточно.

    За вашою порадою звернувся до хірурга і сімейного терапевта. Завтра очікю на їх приход до нас додому. З часом тут відпишуся, що вони порадять. Проте попередньо, у переписці, вони ніяк не відреагували на моє запитання.

    Стосовно Шалімова я чув дуже погані відгуки. Наче величезний переробний завод, що виготовляє ширпотреб. І до пацієнтові відповідне ставлення: деталь на потоці. Проте запишусь і до них на консультацію і перевірю чи мають ці чутки вагоме підгрунтя.

    У будь-якому випадку ніхто навіть не натякає саме про команду. Але ж про можливе існування такої команди я дізнався на сторінці саме Вашого сайту:

    https://www.enableme.org.ua/ua/article/ak-prijnati-amputaciu-poradi-dla-pacientiv-iz-vtratou-kincivok-10720

    Цитую: "...якщо про ампутацію відомо заздалегідь (скажімо, ногу чи руку довго намагалися врятувати), варто по можливості до неї підготуватися.
    Потрібна ціла команда, яка не завжди готова працювати безкоштовно. Особливо потрібен фізичний терапевт....протезіст...хірург".

    Я готовий платити гроші. Проте не знаю кому.

  • @svetlanaKovalenko як раз вам порадила починати з місцевого хірурга та сімейного лікаря, в Україні саме такі протоколи для медичних працівників. Від них залежить направлення

  • Вітаю, Олексій) Чи були у вас вчора лікарі?

  • OleksiiChornoshtan
    відредаговано 5. чер 2024

    Доброго дня!

    Мені дуже приємно, що ви не байдужі до нас. Дякую!!!

    Сімейний лікар був у понеділок, а хірург зміг прийти лише вчора.

    Обидва запропонували надати електронне направлення (ургентне чи планове) до стаціонару. Сімейний лікар зазначив, що можна провести ампутацію у будь-якій лікарні нашого району (Солом'янського) де є відділення хірургії. А хірург підказав, що потрібне нам відділення є у шостій лікарні. Стосовно протезиста, то хірург зазначив, що до нього треба звертатись через пів року після ампутації і краще саме до протезного заводу.

    Ніхто з дільничних лікарів нічого не чув про попередню підготовку до ампутації чи про командну роботу хірурга, протезиста та реабілітолога.

    Таким чином перша порада, звернутись до сімейного лікаря та до дільничного хірурга виявилась не вдалою і не принесла очікуваних результатів. Адже моє питання було спрямоване саме на підготовку до ампутації. А в будь-яку лікарню з потрібним відділенням, не тільки району, а просто чергову по місту, нас відвезла би і швидка. За умови почорніння п'яти чи пальців. І ніякого направлення від сімейного лікаря тоді не потрібно.

    Сподіваюсь, на наступному тижні зможу підійти до Шалімова на консультацію. Тоді відпишуся, як все пройшло.

    Ще раз дякую за увагу!!!

  • Щодо порад, то явно є протокол дій, який рекомендує МОЗ. Дивно що місцеві фахівці не можуть дати нормально поради щодо ампутації ((

  • Скажіть, вам уже вдалося поговорити із фізичним терапевтом? вірогідніше про підготовку та реабілітацію він може підказати найбільше?

    на даний момент які життєво важливі показники до ампутації другої кінцівки ? чи є можливість її зберегти?

    Теоретичні поради відрізнятиметься від практичної частини, тому пошук команди та фахівців це завжди індивідуальний підхід та час.
    Від кожного спеціаліста ви завжди почуєте корисну для вашої ситуації пораду, інформацію, рекомендацію, лікарню або направлення до іншого профільного спеціаліста…..

  • Доброго дня!

    Ні, я ще не говорив з фізичним терапевтом. Можливо Ви підкажете когось конкретного?

    Мабуть Ви маєте рацію і варто починати пошуки саме з нього. Дуже слушна ідея, дякую!!!

    Стосовно ноги. У лютому місяці після набряку (чи лімфостазу?) невідомого походження (креатенін в нормі, є серцева недостатність, але кардіолог вважає що не настільки критично, щоб нога стала слоноподібною, онкології не виявлено) з'явились пухирці, лопнула кожа і в кінцевому рахунку нижче коліна утворилась гігантська виразка Мортелла. І якщо про причини набряку ніхто не може сказати (А я дуже наполегливо намагався це з'ясувати!), то причиною виразки виявився атеросклероз. Як показала КТ, є повна непрохідність центральної аорти. А ось колотеральний кровоток дуже розвинений і нога тепла. За словами хірургів-консультантів (є гарні знайомі в Івано-Франківську) операція з шунтуванням має три критичні ризики і вкрай небажана в нашому випадку.

    Так, є невеликий шанс спасти ногу. І ми прикладаємо всі зусилля, щоб найти шлях до цього. Проте виразка на очах збільшується і я готуюсь до найгіршого.

    Прочитавши статтю на цьому форумі (див. вище) звернувся за допомогу з пошуком описаної в ній команди. Проте схоже, що це просто безпідставні фантазії автора… Чи правильно опубліковувати такі статті? Я б її видалив, або принаймні відредагував. Адже скільки сил і часу втрачено мною і всіма, хто мені так сильно намагається допомогти, практично даремно?!

    Хай це залишається на совісті автора і тих, хто дозволив опублікувати таку статтю...

    Юрій, Світлана, від усієї душі щиро дякую Вам за небайдужість і підтримку!!! Буду писати, як тільки-но знайду щось корисне. Можливо у майбутньому ця наша з Вами переписка комусь допоможе. Гарного дня!

  • У нас на сайті не має авторських статей, всі статі основані на порадах лікарів. Я прочитав уважно статтю, там йде перелік потрібних лікарів та спеціалістів 😟 Чому ми повині видаляти статю, де вказно, що:

    Особливо потрібен фізичний терапевт: він оцінить ситуацію, обговорить очікування та цілі — і пояснить, як виглядатиме реабілітація і що можна зробити вже зараз (наприклад, якщо планується ампутація ніг, фахівець пояснить, як користуватись візком). Якщо ви хочете використати протез, слід проконсультуватися з протезистом. Хірург теж повинен знати про ваші плани: це може вплинути на техніку операції, яку він проводитиме (наприклад, лікар може розташувати нерви так, щоб протезом було зручніше користуватися).

    А що саме тут не правда?

Категорії