Які умови у біженців у 2024

Функції

Здрастуйте! Я з Києва і зараз проживаю в Німеччині як біженка. Коли ми їхали з України, нам казали, що вас вітатимуть як героїв і всім допоможуть, ви маєте право жити в Європі 2 роки. Напевно тільки через це я наважилась виїхати з рідного Києва

В Німеччині про героїв і допомогу не чули і чути не хотять. Нам дали документи лише НА 1 РІК! Зараз подовжили на ще один і ходять чутки що ще на один. Це все дуже виснажує тому що и не можеш планувати та облаштувати своє життя. Ці обіцяні 2-3 тижня перетворились на 2-3 роки очікування - очікування невідомо чого. В будь який день тебе можуть турнути з країни перебування і ти втратиш все, що нажив ща цей час - а вертатись нема куди.

Я жила в контейнерному містечку з сірійцями і зараз маю житло в селі без доступа до роботи. Працювати за професією не маю права (я маркетолог), також як працювати начорно.

Які перспективи у біженців у 2024? Коли будуть виганяти з Європи? Як мені повертатись в Україну, якщо я не маю родини і житла? Як мені оформити документи на громадянство або які є можливості отримати стабільність і нормально планувати своє життя, а не сидіти в страху

Відповіді

  • Вітаю) Поки не можу з вами погодитись, що наших біженців виганяють, поки триває війна у нас, про нас памʼятають. так, нажаль, десь краще, дуже гірше ((

    Ви з якого міста України?

    @Anatolii96 поділись будь ласка актуальною інформацією що наша влада готує для повернення українців, які є програми

    @Dmitri що відомо про біженців в Німеччині в 2024 році?

  • Dmitri
    Функції

    @NataliVo вітаю. Погоджуся з вами, що життя біженця, звісно ж не солодке, можу це сказати на власному досвіді, як переселенець з 2014 року.

    Що ж стосується Німеччини, то в листопаді ця країна продовжила механізм тимчасового захисту до березня 2025 року, тому, ще як мінімум більше року можливо буде залишатися в Німеччині на законних підставах. Як буде далі - сказати важко, однак політика Німеччини стосовно біженців одна з найбільш лояльних в ЄС (власне кажучи Німеччина і формує цю політику на території Європи), тому можна прогнозувати, що до закінчення війни Німеччина не буде виганяти українських біженців. Тим паче, що сірійські біженці і досі мешкають в Німеччині, а війна у Сирії триває з 2011 року.

    Втім, розумію, що хотілося б більш певного розуміння свого майбутнього. А для цього в ідеалі отримати громадянство. Як це зробити, прочитайте будь ласка, в цьому нашому матеріалі:

    Ви кажете, що в Україні вам повертатися нема куди. Що саме маєте на увазі? Ваше житло зруйноване, чи знаходиться на окупованих територіях?

    Допомога

  • NataliVo
    NataliVo
    відредаговано 18. гру 2023, 18:12
    Функції

    Дякую вам за підтримку! Щось сьогодні особливо прикро на душі нпевно напередодні свят.

    Дуже гарна стаття. Знайшла у вас багато інформації на сайті для біженців. Дякую за підтримку, Дмитре! Ви мені просто дали надію і я посміхаюсь. Це безцінне.

    Вертатись мені нема куди бо родина померла (до війни) і я арендувала житло, свого нема.

  • Anatolii96
    Функції

    Вітаю! Раніше ми публікували статтю щодо умов перебування біженців у Німеччині на 2024 рік.

    Якщо Вам буде цікаво, можете переглянути всю актуальну інформацію з цього питання за посиланням:

    https://www.enableme.com.ua/ua/article/timcasovij-zahist-dla-ukrainciv-u-nimeccini-v-2024-roci-cogo-cekati-10904

  • Dmitri
    Функції

    @NataliVo дуже раді бути корисними ☺️

    Все ж радили б не опускати руки. Сам переселенець і розумію як важко, коли під ногами немає твердої землі, але ж життя на цьому точно не зупиняється!

    Допомога

  • Dmitri
    Функції

    Українці можуть залишатися у Німеччині і з недійсним паспортом

    Рішення МЗС України призупинити консульське обслуговування українських чоловіків не вплине на їхній статус біженців у ФРН. Про це йдеться у відповідь берлінського сенату на запит видання DW.

    Надання або продовження українським біженцям тимчасової посвідки на проживання в Німеччині не передбачає неодмінної наявності в них чинного паспорта. Головне, щоб у німецької влади була бодай яка-небудь можливість встановити особу.

    Про це заявив представник берлінського сенату, тобто уряду Берліну, що має статус однієї з 16 федеральних земель ФРН. Усі питання, що стосуються перебування іноземців у Німеччині, належать до компетенції саме земельної влади.

    Як отримати німецький проїзний документ

    Право на перебування в країні та всі пов'язані з цим можливості, підкреслює представник сенату, залишаються чинними незалежно від рішення МЗС України тимчасово призупинити надання консульських послуг.

    Крім того, якщо українське посольство або консульство відмовить громадянину України у видачі або продовженні його паспорта тільки на підставі непройденої ним служби в армії, то берлінське земельне управління у справах іноземців (Landesamt für Einwanderung) може видати йому для поїздок за кордон проїзний документ, що замінює паспорт.

    Щоправда, робитиметься це лише у виняткових випадках, оскільки правила перебування іноземців у Німеччині дозволяють імміграційним відомствам видавати німецькі документи, що замінюють документи, особам призовного віку, якщо вони можуть довести наявність для поїздки вагомих причин. Військовий обов'язок сам по собі вважається в Німеччині цілком прийнятним громадянським обов'язком.

    Допомога

Категорії