Вебінар “Психологічна підтримка біженців в Німеччині” 27/10. Запитай експерта

Функції

EnableMe UA за підтримки DSEE проводить серію вебінарів для українців, які нині знаходяться у Німеччині.


27 жовтня о 19:30 (за Києвом) на платформі EnableMe відбудеться вебінар на тему: “Психологічна підтримка біженців з України в Німеччині та основні питання сфери охорони здоровʼя”


Поговоримо про такі важливі теми, як: 

 З якими психологічними проблемами стикаються українські біженці?

 Як допомогти собі та людям зі схожими труднощами?

 Відповімо на питання учасників вебінару.


Вебінар проведе практикуючий психолог у методі транзакційного аналізу та гештальт терапії Марина Коптель. Марина має досвід роботи з травмою та гострим стресом. 


Щоби 100% отримати відповідь на ваше запитання - поставте його заздалегідь під цим постом 👇️


Разом ми - сила, та здатні подолати будь-які складнощі! 🙏

«1

Коментарі

  • Olga_EnableMe
    Функції

    Чи етично проходити терапію у психолога в присутності перекладача?

    Чи не краще спілкуватись через гугл-транслейт?

    Українським біженцям в Європі часто надають іншомовного психолога, тому доводиться говорити за допомогою перекладача, які переважно волонтери і не володіють мовою досконало. По-перше, важче встановити емоційний контакт, адже чи психолог. чи пацієнт може не сприймати перекладача, або перекладач може не сприймати когось із них. По-друге, недостовірно доноситься інформація, не набагато краще аніж через електронний перекладач на кшталт гугл-транслейта. По-третє, чи етична присутність третьої особи на сеансі? Чи є гарантія про нерозголошення почутої інформації перекладачем? Чи буде такий сеанс ефективним?

  • alex1983
    Функції

    Вітаю, ми з родиною зараз перебуваємо в Німеччині і нам дуже важко в плані адаптації. Немає зовсім знайомих, вивчення мови дається дуже складно, ми майже сам на сам з нашими проблемами. Хочу спитати поради, як краще знайти друзів серед тих людей, які вже переїхали раніше сюди та розуміють мову, чомусь вони взагалі не йдуть на контакт та уникають спілкування. Німці більш привітні до нас, але мовний бар'єр не дає змоги налагодити стосунки. Дякую

  • olenavoron
    Функції

    Добрий день! Маю питання - я з дитиною у Німеччині, а чоловік в Україні, ми не бачилися вже 7 місяців. Телефонуємо один одному та розмовляємо по відео-зв'язку. Але я відчуваю, що між нами вже немає тієї близькості, що була раніше. У мене свої заботи, у нього свої, він сумує за мною та дитиною.

    Як можна підтримати наші стосунки, як не віддалятися від коханого?

  • Підкажіть, як підтримати хлопця - він втратив ногу на війні. Зараз ще знаходиться в лікарні, має дуже пригнічений стан. Не розуміє, як із цим жити. Вважає, що він мені не потрібен такий, що я знайду собі іншого.

  • lozaniuk
    Функції

    Я вже півроку живу в Німеччині. Багато моїх рідних і друзів залишилося в Україні. Найближча подруга каже, що я втікла і покинула батьківщину. Це визиває в мені дуже сильне почуття провини. Хоча нічого поганого я не робила. Що можна зробити, щоб полегшити мій душевний біль? Дуже хочу додому, але боюся обстрілів.

  • Igor
    Функції

    Вітаю! Ми з мамою перебуваємо у Німеччині. Мама на інвалідному візку, має 1 групу, я їй допомагаю. Після вибухів, які ми чули, коли ще були в Україні, у мами з'явилися якісь приступи по типу панічних атак - вона дуже хвилюється, навіть руки тремтять, очі бігають, не може заспокоїтися. І каже, що стала гірше бачити. Хочу дізнатися, чи є в Німеччині якісь пункти допомоги психологічної? Чи може ви можете надати якісь поради для полегшення стану? Дякую!

  • olenavoron
    Функції

    Мене непокоїть та ситуація, що дитина буває агресивною у дитячому садочку. Син ходить в одну групу з німецькими дітками. Але він не дуже розуміє мову і не може гратися з дітьми так, як в Україні. Тому інколи він буває замкнутим, а іноді може відбирати іграшки чи штовхатися. Коли запитую, чому так робить, він нічого не відповідає. Раніше він майже не потрапляв у кофлікти з дітьми. А з початком війни і переїздом якось змінився.

    Як я можу допомогти йому, можливо це у нього такий період адаптації до садочку, це його перший місяць в садочку?

  • В мене двоє батьків перебувають зараз у Німеччині, виїхали в березні, на початку війни. В них є житло, їжа, всі умови для життя. Але вони дуже сильно сумують за Україною, хочуть вже зараз повернутися додому. Я кажу їм, що не можна повертатися зараз, війна не скінчилася, ще й світла часто немає, невідомо, що буде взимку.

    Батьки похилого віку і не хочуть дослухатися. Крім того, через нервову напругу погіршується їх фізичний стан, тиск підіймається. Що їм порекомендувати, щоб спокійніше сприймати перебування в іншій країні?

    Заздалегідь дякую.

  • Добрий день!

    Хочу запитати - мій друг був на передовій, зараз повернувся і не буде більше воювати через поранення. Він знаходиться в якомусь складному психологічному стані - з одного боку, йому не вистачає в цьому житті адреналіну, який був на війні, також незвично бачити людей, що просто гуляють містом, відвідують ресторани, вони всі гарно вдягнені, не в формі. Крім того, його дружина з сином поїхали за кордон і після цього стосунки в їх родині погіршилися. Зараз він не розуміє, чого хоче, куди йому податися, чим себе зайняти. Каже, що не може нормально спати, засинає вже на зорі. Пішов працювати, каже, що там йому подобається, але все одно йому дуже погано. Що це з ним? Чи можна якось йому допомогти чи щось підказати?

  • Як пережити загибель близької людини на війні? Цей біль нестерпний

  • kuhon
    kuhon
    відредаговано 25. жов 2022, 15:53
    Функції

    Зараз живемо з подругою в одній квартирі. У неї син з аутизмом. Моя дитина раніше з таким не стикалася (їй 6 років), тому дуже дивується поведінці цього хлопчика. Як можна навчити правильно реагувати на хлопчика, та і взагалі на дітей з інвалідністю?

  • Maryna_Koptel
    Функції

    @Olga_EnableMe, дякую за запитання.

    З приводу гугл транслейту - іноді переклад не доносить того смислу, який ми вкладуємо в свій запит. Але багато чого залежить і від запита клієнта. Ви можете зазделегідь написати і перекласти симптоми, які вас турбують і показати спеціалісту на зустрічі. Це може спрацювати, коли ви знаєте свою проблематику і раніше працювали з психологом або психотерапевтом або вам потрібна конкретна група медикаментів(заспокійливі, антидепресанті..) .

    Проте такий спосіб не спрацює, коли ваш стан заплутаний, багато нероспізнаних почутів, які складно передати простими словами.

    Варіант конфіденційності та етичності - індивідуальний, тому що вам потрібно зазделегідь обговорити ці нюанси з перекладачем і впевнитись у нерозголошенні ним інформації, почутої під час консультації. 

    Складність присутності третьої особи ще й в тому, що інтимними подробицями свого життя і так складнувато ділитись сам на сам з психологом, а в присутності третього - тим паче. 

    Як варіант ви можете спробувати поговорити з психологом по телефону рідною мовою або поспілкуватись у чаті. Для українців створено гарячі лінії психологічної підтримки в багатьох країнах ЄС  https://community.enableme.org/ua/discussion/56475/bezkoshtovna-garyacha-liniya-psihologichnoyi-dopomogi-dlya-ukrayinciv-u-krayinah-yes-ta-v-ukrayini



    Також можна звернутись до нашої партнерської організації в Нідерландах World Psychologists і вам підберуть безкоштовного психолога, що спілкується українською https://en.wereldpsychologen.nl/

  • Maryna_Koptel
    Функції

    Вітаю, @alex1983


    Розумію вас та розділяю ваші переживання. Адаптація в чужій країні, а ще й коли вона не спланована переживається, як нелегкий період. Треба час і на освоєння нового у побуті і на нові знайомства також. Це питання ми піднімали в комюніті, і наші волонтери підказали цікаві групи для знайомств та спілкування https://community.enableme.org/ua/discussion/55868/yak-znayti-druziv-u-noviy-krayini

  • Maryna_Koptel
    Функції

    Добрий день, @olenavoron

    Так, часто час і відстань - це ті чинники, які не на стороні сімейних відношень. Стосунки підтримуються непририванням контакту. Спілкуйтесь з чоловіком, проговорюйте свої почуття, емоції, які ви переживаєте. Обговоріть, як ви бачите ваше спільне майбутнє. 

    Раджу вам такі статті:

    https://www.enableme.com.ua/ua/article/ak-dopomogti-ditini-ne-pocuvatisa-samotn-ou-bez-bat-ka-8850

    https://www.enableme.com.ua/ua/article/adaptacia-ukrains-kih-ditej-u-skoli-za-kordonom-na-so-zvernuti-uvagu-8420 Там є багато порад і ви можете вибрати ті, що підходять вашій ситуації.

  • Maryna_Koptel
    Функції

    Співчуваю тому, що сталось . Це питання нелегке і потребує більш детально розібратись. На жаль, без подробиць, дуже важко дати підходящі саме вам поради. На сайті є рубрика життя з інвалідністю, де зібран міжнародний досвід, виклані матеріали на тему інвалідності з порадами психологів, а також як прийняти свою інвалідність. 

    https://www.enableme.com.ua/ua/topics/zitta-z-invalidnistu-miznarodnij-dosvid-8330

    https://www.enableme.com.ua/ua/article/invalidnist-cerez-vijnu-poradi-psihologiv-8534

    Також рекомендую вам та хлопцеві звернутись до психолога, з яким ви глибше зможете пропрацювати ваш запит. 

Категорії