Подорож візочника в Польщу

Доброго дня.

Є завдання: доправити доньку (13р) в найближчий аеропорт для подорожі за океан.

Я - ♿. Самостійно не подорожував навіть в межах України, але, на жаль, окрім мене ніхто з близьких це не зробить. Можливо і я не зроблю, але хоча б почну планувати, обговорювати, а там дивишся все не так страшно і вибудувався такий-сякий алгоритм дій.

На перший погляд, це не надто складно. Потяг Київ-Варшава, спец вагон, таксі, аеропорт, справу зроблено. Мене не бентежить, що треба буде в незнайомих локаціях катетеризуватись і принаймні один раз виконати свою bowel routine. Я переймаюсь, що інклюзивних хостелів і громадських вбиралень може не бути на нашому маршруті.

Власне, мені дуже потрібні поради щодо необхідних документів (хоча це мабуть радше до ДПСУ), транспорту і житла в Києві і Польщі (навряд чи я зможу провести декілька діб лише в кріслі).

«1

Коментарі

  • Вітаю вас у нашій спільноті) Думаю, що це просто не можливо, що в Польщі не буде готелів чи вбиралень, які не готові прийняти людей на кріслі колісному, це ж Европа

    Запрошую до нашої гілки експертів @Настя, @Dmitri, @olga_EnabbleMe

  • @Romualdo

    Вітаємо у спільноті!

    Що можу Вам порадити одразу:

    1. Документи.
    Для закордонної подорожі Вам потрібен дійсний закордонний паспорт, довідка форми №157-1/о та посвідчення, що підтверджує статус людини з інвалідністю.
    Вашій доньці — закордонний паспорт. І свідоцтво про народження — скоріш за все, не знадобиться при перетині кордону, хіба захочуть встановити родинний звʼязок з Вами, ну, і в подальшій мандрівці може згодитися.
    Зверніть увагу, що правила доволі часто змінюються, тому краще все ж додатково проконсультуватися — і зараз, і напередодні поїхдки — зателефонувавши на лінію прикордонної служби: 1598.

    2. Проживання.
    Якщо бронювати житло (а це зазвичай варто робити заздалегідь) через сервіси типу Booking.com то там в додаткових параметрах мандрівники мають змогу обрати необхідні їм зручності. Так, в розділі "Зручності" є параметр "Пристосовано для гостей на інвалідному візку". Ставте там галочку і сервіс покаже хостели й готелі, які готові приймати людей на кріслі колісному.

    3. Транспорт.
    Так розумію, що із подорожами залізницею Ви більш-менш розібралися.
    Що стосується громадського транспорту, то у Києві пристосовані до проїзду людей на кріслі колісному лише тролейбуси та автобуси. Метро — лише окремі станції. Прошу колег підказати, як там зараз з оплатою за проїзд для гостей столиці, бо сама була там давно і не памʼятаю, чи є варіанти оплати, окрім як через додаток.
    У Варшаві ж у Вас не буде проблем з вибором транспорту. Увесь він у відмінному стані, ходить чітко за розкладом і пристосований для людей на кріслах колісних. Вокзал Варшава-Центральна має ліфти і вбиральні. Просто з вокзалу можна вийти до великого торгового центру (Золоті тераси), де також є ліфти, пристосовані вбиральні й фуд-корт. З вокзалу ходить міська електричка, метро, навколо є зупинки інших видів транспорту. Не завжди є можливість купити квиток в білетоматі, тому в Польщі, в будь-якому місті я користуюсь мобюільним додатком Jakdojade (для нього потрібен інтернет). Поповнити його можна з української картки, додаток має україномовну версію, графік транспорту й можливість планувати маршрут. Зверніть увагу, що в Польщі, в кожному місті, діє своя система тривалості квитків. Тобто Ви маєте купити квиток на певну тривалість — наприклад, на 20 хвилин, або на годину, часом, є квитки на день, три чи на вікенд. Якщо Ви купуєте квиок тривалістю 20 хвилин, то Ви не можете ним користуватися після того, як термін спливе. Кондукторів чи контролерів Ви фактично не зустрінете. Але, якщо вони трапляться і у Вас не буде дійсних квитків, від штрафу не врятує ніщо.

    Загалом, у Варшаві зараз дуже багато українців, тому Ви можете знайти фейсбук-групи українців у Варшаві і поставити там детальні запитання, а також попросити про допомогу чи екскурсію — часто люди залюбки відгукуються.

    Будь ласка, ставте тут уточнюючі запитання — ми радо доповнюватимемо інформацію.

  • @Romualdo вітаю. Щодо документів. Не знаю вашої родинної ситуації, але якщо у доньки є ще опікуни, мама, то дуже не зайвим було б, щоб вони у нотаріуса засвідчили згоду на виїзд дитини за кордон і цю довіреність надіслали вам. Така довідка у нотаріуса не дуже багато коштує (в районі 400 гривень), але допоможе убезпечитись від зайвої головної болі на кордоні. Це я вам із власного досвіду дуже раджу.

    Щодо житла, то дійсно на букінгу можна відфільтрувати житло, яке пристосоване для людей в кріслі колісному. Ось, наприклад, я відфільтрував вам по Києву

    https://www.booking.com/searchresults.ru.html?city=-1044367&theme_id=104&theme_source=theme_landing_city&top_ufis=0&rows=20&error_url=https%3A%2F%2Fwww.booking.com%2Faccessible-traveling%2Fcity%2Fua%2Fkiev.ru.html%3Faid%3D356980%26label%3Dgog235jc-1BCAMY9gcoggI47AJIKVgDaOkBiAECmAEhuAEHyAEN2AEB6AEBiAIBqAIDuAKJo9S3BsACAdICJDU4MGU3MGY4LWFlOGQtNGQ0NC05NzQwLTU4ODFlMzI2OTBmMNgCBeACAQ%26sid%3D6d73a8232ff7d3b855690088996d6896&aid=356980&label=gog235jc-1BCAMY9gcoggI47AJIKVgDaOkBiAECmAEhuAEHyAEN2AEB6AEBiAIBqAIDuAKJo9S3BsACAdICJDU4MGU3MGY4LWFlOGQtNGQ0NC05NzQwLTU4ODFlMzI2OTBmMNgCBeACAQ&sid=6d73a8232ff7d3b855690088996d6896&sb=1&sb_lp=1&search_form_id=f8b036c5d4b802d7&checkin_monthday=26&checkin_year_month=2024-9&checkout_monthday=27&checkout_year_month=2024-9&checkin=2024-09-26&checkout=2024-09-27&room1=A%2CA%2C0&group_adults=2&group_children=1&no_rooms=1&age=0

    Щодо транспорту по столиці, то все ж таки найкраще на мою думку було скористатися інклюзивним таксі від Uklon. У них в столиці працює шість шатлів.

    Допомога

  • Дякую, Анастасіє! Дуже докладна відповідь.

    В мережі зустрів інформацію, що спецвагон неможливо замовити у Варшаву і Відень через те, що змінюються колії.

    А як щодо Перемишля?

    Розумію, що краще адресувати це питання Укрзалізниці, але може в когось з учасників спільноти має власний досвід.

  • @Romualdo рада бути корисною)

    За посиланням комунікація від Укрзалізниці щодо інклюзивних вагонів. Якщо не знайдете в коментарях, то ось форма для замовлення вагона, а ось форма для замовлення вокзального помічника.
    В полі "куди" дає варіант Перемишль, тож туди Ви точно доїдете) Також дає і Хелм, при чому з припискою "пересадка на Варшаву". Тому, думаю, доцільно звʼязатися з Укрзалізницею і дізнатись детальніше про цю пересадку, як вона здійснюється і т.п. — можливо, Вам через Хелм буде навіть зручніше/вигідніше.
    Гаряча лінія компанії: 0 800 503 111

  • Додаткове питання.

    Чи вимагають зараз польські прикордонники поліс медичного страхування і підтвердження цілі подорожі (зворотні квитки, бронювання житла, необхідна сума грошей і таке інше)?

  • щось вперше про це чую. @Dmitri цього вже не треба?

  • @Romualdo ну така інфа періодично зʼявляється, але це все вкиди. Не підтверджується в реальності це, таких документів не вимагають

    Допомога

  • Це було у період, як нам надали безвіз


  • Добрий вечір! Я також не знайшла ніде інформації про необхідність медичної страховки при вʼїзді до Польщі нині. Якщо хвилюєтесь, можете зателефонувати на інфолінію — контакти Посольства і Консульства Польщі ТУТ.
    (Особисто я завжди роблю страховку для подорожі. Навіть зараз, під час повномасштабної війни. Для власного спокою, бо одного разу моєму чоловікові таки довелося нею скористатися.)

    Також звертаю Вашу увагу що з 10 листопала діятимуть нові правила перетину кордону з ЄС.
    Вони не передбачають додаткових документів, просто під час вʼїзду до ЄС маєте бути готові надати певні дані.

  • Вже не планую. Дякую.

    Дякую всім.

  • Та я трохи втратив впевненість в своїх силах під час збирання необхідних папірців - не знаю чи подужаю фізично і погода стане гірше, і темніти почне раніше... Плюс деякі іміграційні нюанси зі справою малої.

    Зараз треба дещо уточнити, щоб знати коли їхати: зараз або навесні.

    Стосовно Вашого запитання - маєте якісь поради чи хтось може допомогти фізично?

  • щодо фізичної допомоги це складне питання, бо не маю в цьому експертизі. а так би залюбки допоміг би

    на різдвяні канікули навіть у сусідній Польщі там така казка

  • хочеться щоб у всіх країнах для всіх верств населення були умови для легких подорожей

  • Це точно!

    Впевнений, з часом так і буде. Скільки таких блогерів, з різними рівнями травм, в Інстаграмі викладають відео своїх подорожей всією кулею, просто дивуєшся наскільки ми поки що позаду інших країн.

  • так, до речі, ім точно хтось допомгає, бо як це все самому організувати

  • Мабуть. Хоча є щонайменше чотири жіночки, до речі одна із шийною травмою, у reels яких ніхто окрім них не фігурує. Може вони просто не афішують своє особисте життя, але складається враження, що вони дають ладу зі щоденними справами самостійно. Ще й автівками керують!

    Я розумію, що їх травмам вже багато років, тобто їх досвід життя в новому стані значно більший за мій, і порівнювати свої навички з їхніми не розумно, але я надихаюсь відео з ними. Типу, якщо хтось зміг, то зможу і я.

Категорії