Соціальна пенсія в Польщі

Функції

Доброго дня, мам питання стосовно отримання соціальної пенсії в Польщі.

Соціальна пенсія надається особам:

  • які досягли 18 років
  • при наявностi довідки медичної комісії ZUS про повну непрацездатність у зв'язку з порушенням пристосованості організму, що виникло:

a) до досягнення 18-річного віку;

Тобто, якщо я маю підтверджену інвалідність в Польщі, умяркованого ступеня, інвалідність наступила до 18 року життя, але я українка, маю лише статус Укр, то чи можу я претендувати на цю виплату?

І що значить "довідка про повну непрацездатність"? Тобто, що я взагалі не здатна працювати? А якщо я працюю, то вже не можу претендувати на цю допомогу?

Дякую за відповідь!

Відповіді

  • Yurii_EnableMe
    Функції

    Олена, вітаю! Спробуємо знайти актуальну інформацію та розібратися у ситуації. Чи ви отримували ви первинну консультацію в огранах місцевої влади, яка выдповідає за біженців? У Польщі ви маєте статус біженця, вірно?

    Долучаю до нашої гілки експерта Анастасію @Настя

  • Настя
    Функції

    @Олена2210 Добрий день!

    Якщо коротко, то ситуація виглядає так: на фінансову допомогу від Польської держави українці зі статусом UKR можуть розраховувати лише при повній непрацездатності. Її встановлює комісія, але, якщо Ви можете працювати, то вже розумієте, що не відповідаєте цій вимозі.

    Загалом на пенсію через інвалідність в Польщі можуть претендувати лише ті особи, які мають відповідний трудовий стаж, тобто сплачували внески до ZUS (або за замовчуваннням, працюючи за "умовою о праце" або за "умовою злєценія", або самостійно). Тобто, скажімо, якщо поляк навіть ніколи не сплачував внесків і набув інвалідність після повноліття, то й він не отримуватиме такої пенсії.

    Але, якщо Ви знаходитесь в Польщі тривалий період, сплачували страхові внески (наприклад, працюючи "умовою о праце" або за "умовою злєценія") мінімум протягом одного року і Ваша інвалідність настала до 20 років, думаю, варто проконсультуватись додатково.

    Звернутись за консультацією можна:

    • до найближчого відділенні Управління соціального страхування (ZUS)
    • на сайті www.zus.pl
    • у Відділення Управління соціального страхування (ZUS) у Жешуві – Відділі реалізації міжнародних угод (алея Юзефа Пілсудського 12, 35-075 Жешув / al. Piłsudskiego 12, 35-075 Rzeszów)
    • в Центр інформаційної підтримки ZUS (COT) за номером телефону +48 22 560 16 00 t в Центральному апараті ZUS – Департамент іноземних пенсій (вул.Шамоцька 3, 5, 01-748 Варшава / ul. Szamocka 3, 5, 01-748 Warszawa, e-mail: drz@zus.pl)

    Чи можемо ще чимось допомогти?

  • Олена2210
    Функції

    Доброго дня,

    щиро Вам вдячна за змістовну відповідь.

    Так, мене цікавить чи можу я отримувати пенсію через інвалідність в Польщі.

    Дякую, що підказали куди треба звертатися з питанням, але як мені в ZUS запитати про цю пенсію по інвалідності. Як вона зветься по-польськи ?

  • Настя
    Функції

    Добрий день @Олена2210
    Аналог української пенсії з інвалідності в Польщі (але лише для осіб, котрі сплачували страхові внески до ZUS) називається Świadczenie wspierające.
    За посиланням є більше інформації про нововведення щодо нього у 2024 році.

  • Олена2210
    Функції

    Дякую за відповідь, але świadczenie wspierające це хіба не допомога, яка платиться опікуну за догляд за людиною з інвалідністю, старшою 18 років?

  • Настя
    Функції

    Ок, так буде точніше: Świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnością

Категорії