Компенсація при звільненні матері дитини з інвалідністю

Функції
Вікторіяя
відредаговано 15. лют 2024 в Робота та професії

Допоможіть будь ласка, як знайти інформацію по такому питанню: мене звільняють з роботи, бо мій керівник не задоволений моїми результатами. Компанія українська, я в Україні. Наразі я працюю останні два тижні. Я одинока мати з дитиною, яка має інвалідність, цього року у червні їй виповнюється 18 років. Згідно законодавства, чи маю я право вимагати від роботодавця компенсацію до 18 років дитині (це за 4 місяця фактично)? В якому % від з.п.? Як правильно спілкуватися з HR? Або мені треба звертатися до соц захисту за виплатами на час поки я не влаштуюся на іншу роботу?

Відповіді

  • Yurii_EnableMe
    Функції

    Вікторія вітаю) Спробуємо вам допомогти

    @Olga_K Оля, поділіться будь ласка, якщо знаєте, як краще діяти в такій ситуації

    Вікторія, щодо юридичного аспекту раджу звернутись на безкоштовно гарячу лінію 0 800 213 103

    https://legalaid.gov.ua

  • Olga_K
    Olga_K expert
    відредаговано 15. лют 2024
    Функції

    @Вікторіяя , добрий вечір. Спершу, дозвольте сказати, що мені дуже шкода, що так сталося. Стосовно Ваших прав і можливих кроків вирішення цього питання, висловлю свою думку:

    1. Компенсація від роботодавця: Законодавство про працю в Україні може встановлювати різні умови для компенсації при звільненні. Правила стосовно компенсації зазвичай визначаються в трудовому договорі або колективному договорі. Вам слід переглянути Ваш трудовий договір і ознайомитися з інформацією, яка там прописана. Якщо договору немає, чи з якихось причин там нічого конкретного не зазначено: стаття 41 Трудового кодексу України визначає випадки, коли працівник має право на компенсацію у разі звільнення за ініціативою роботодавця.
    2. Законодавство щодо опіки над дітьми з інвалідністю: В Україні існують соціальні програми, які можуть забезпечити допомогу в таких ситуаціях. Вам слід звернутися до місцевого органу соціального захисту населення або до спеціалізованих організацій, які надають правову допомогу в таких питаннях. Нижче я ще напишу список організацій.
    3. Спілкування з HR: Якщо Ви вирішили вимагати компенсації від роботодавця, то я теж рекомендую контактувати з відділом кадрів (HR) Вашої компанії. Вам слід чітко викласти Вашу ситуацію, показати свою готовність до співпраці та можливість документально підтвердити Ваші обставини (наприклад, медичні документи Вашої дитини).
    4. Права одиноких матерів і батьків дітей з інвалідністю: Українське законодавство може містити певні положення, які захищають права одиноких матерів і батьків дітей з інвалідністю. Вам слід також звернутися до місцевих правозахисних організацій або адвоката, щоб отримати конкретні поради та інформацію щодо ваших прав у цій ситуації. Посилання дам нижче.

    Декілька посилань на конкретні портали та ресурси, де Ви можете знайти корисну інформацію про права одиноких матерів і батьків дітей з інвалідністю в Україні:

    1. Сайт Міністерства соціальної політики України:
      • Веб-сайт: msp.gov.ua На сайті можна знайти інформацію про різні соціальні програми, послуги та права громадян, включаючи матерів і батьків дітей з інвалідністю.
    2. Сайт Державної служби України з питань інвалідів:
      • Веб-сайт: dpsi.gov.ua Тут можна знайти інформацію про права та підтримку для людей з інвалідністю та їх сімей.
    3. "Законодавство України":
      • Веб-сайт: zakon.rada.gov.ua На цьому сайті можна знайти офіційний текст законів України, включаючи Трудовий кодекс та інші закони, що стосуються прав працівників та соціального захисту.
    4. Сайт Порталу адміністративних послуг України:
      • Веб-сайт: poslugy.gov.ua Тут можна знайти інформацію про різні соціальні послуги та програми, які надаються українськими органами влади.

    Також я рекомендую звернутися до спеціаліста з правової сфери або до організацій, які надають правову допомогу в подібних ситуаціях, для отримання конкретних порад.

    Приклади організацій, які можуть надати консультації з питань прав одиноких матерів і батьків дітей з інвалідністю:

    1. Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ): ЮНІСЕФ активно працює в Україні і надає підтримку дітям і сім'ям у складних життєвих ситуаціях, включаючи дітей з інвалідністю та їхніх батьків. Вони можуть надати корисну інформацію та поради.
    2. Неприбуткові організації, що працюють у сфері захисту прав дітей та інвалідів: В Україні існують різні неприбуткові організації, такі як "Права людини в Україні" або "Діти України", які можуть надати консультації та інформаційну підтримку.
    3. Центри соціальної допомоги для сім'ї, дітей та молоді: Місцеві центри соціальної допомоги можуть надавати консультації з питань соціального захисту, прав дітей та сімейних відносин. Вони можуть надати інформацію про доступні соціальні програми та послуги.
    4. Юридичні клініки: Деякі університети та неприбуткові організації мають юридичні клініки, які надають безкоштовну правову допомогу. Вони можуть надати консультації з питань трудового та соціального права.
    5. Організації, що працюють з питань рівних можливостей. Фонд "Право на захист", Всеукраїнське об'єднання людей з інвалідністю "Самопоміч", "Творча спільнота інвалідів", Фонд "Світ без бар'єрів", Федерація інвалідів України.


Категорії