Встановлення інвалідності з діагнозом "Аносмія" - тобто повна втрата нюху

Функції
Yurii_D
Yurii_D
відредаговано 17. січ 2024 в Фізичні обмеження

Мене звати Юрій, мені 42 роки. У мене діагностовано аносмію, тобто повну відсутність нюху. Я звернувся до медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) для встановлення групи інвалідності, але мені відмовили.

У рішенні МСЕК зазначено, що підстав для встановлення групи інвалідності не було. Однак, я вважаю, що аносмія спричиняє значні обмеження життєдіяльності, які перешкоджають мені у виконанні звичайних повсякденних дій.

Я хотів би запитати, чи є у мене шанси на успіх у оскарженні рішення МСЕК? Які докази мені необхідно зібрати для цього?

Дякую за відповідь!

Запитання:

  • Чи є у мене шанси на успіх у оскарженні рішення МСЕК?
  • Які докази мені необхідно зібрати для цього?
  • Куди звернутись по юридичний супровід мого питання?

Дякую за відповідь

Відповіді

  • Yurii_EnableMe
    Функції

    Юрій, вітаю! Ви нам двічі написали завчасно дякую, але ми ще вам не допомогли (( Але спробуємо

    Можливо наш експерт допоможе @svetlanaKovalenko

  • svetlanaKovalenko
    Функції

    Будь ласка, можна в особисті повідомлення побачити ваш останній висновок стаціонарного лікування. І скільки днів поспіль (безперервно) на рік у вас є проведене стаціонарне лікування по даному діагнозу?

    Оскільки статус інвалідності це підтвердження непрацездатності чи втрати чи часткової втрати самообслуговування, що потребує сторонньої допомоги чи додаткових засобів пересування.

    В якому вигляді вам дали відповідь? - це словесно чи є письмове підтвердження та пояснення причин відмови?

    І перед комісією МСЕК у якій поліклініці ви проходили комісію ЛКК( це також відповідь у особисті смс). Дякую!

  • Yurii_D
    Функції

    Вітання, Світлана

    Звичайно можна, є всі документи, виписки про лікування та експертні заключення, можу надати в приватному порядку. Відповідь МСЕК була у вигляді заказного листа з повідомленням, так як я не погодився з висновками комісії

    Ви пишете:

    Оскільки статус інвалідності це підтвердження непрацездатності чи втрати чи часткової втрати самообслуговування, що потребує сторонньої допомоги чи додаткових засобів пересування.

    Якшо це було б так - то "одноокий", або одноногий бухгалтер - не інвалід, він же може працювати та пересуватись. Тож законодавство зовсім по іншому та однозначно трактує поняття інвалідності, непрацездатності *.

    І саме подібні висновки комісії МСЕК, я й збираюсь оскаржувати. тож мені потрібен саме юрист, який допоможе мені коректно скласти юридичні документи, та за потреби буде допомагати мені вести подальший процес

    (*) - ЗАКОН УКРАЇНИ - Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні

    Стаття 2.  Особою з інвалідністю є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності

    і так далі

  • Yurii_EnableMe
    відредаговано 21. січ 2024
    Функції

    Якщо ви бажаєте оскаржити рішення в суді, то у вас є така можливість.

    Я, мабуть, також так би зробив

Категорії