Яка допомога при звільненні з роботи в Україні під час війни

Функції

Всім привіт! Шукаю актуальну інформацію щодо виплат фінансової допомоги: які правила отримання, скільки та який термін. Можете допомогти будь ласка? інтернеті не зрозуміло пишуть

Коментарі

  • Anatolii96
    Функції

    Вітаю Lianaodessa. Розкажіль будь ласка більш детально про Вашу ситуацію. Як я розумію Вас цікавить отримання фінансової допомоги по безробіттю?

    Наразі можу надрти наступну інформацію.

    Статус безробітного та виплата допомоги по безробіттю призначається з першого дня реєстрації особи в службі зайнятості за особистою заявою. Після реєстрації кар’єрний радник призначає наступну зустріч, наприклад, через 10 днів. І безробітний має обов’язково прийти до центру зайнятості у призначений день. За цей період безробітному нараховуються виплати. Якщо людина не з’явилась у призначений день або просто зареєструвалася та не приходить, виплати припиняються. Тобто центр зайнятості має постійно перевіряти, чи справді ви безробітний, тому ви повинні обов’язково з’являтися у призначені дні. Якщо цього не робити виплати нараховуватися не будуть.

    Отже, з 1 січня максимальний 2023 розмір допомоги по безробіттю становить 6700 грн, а мінімальний розмір становитиме 1000 гривень.

    Мінімальний розмір допомоги зможуть отримувати застраховані особи, які протягом 12 місяців перед реєстрацією в центрі зайнятості мають страховий стаж менше семи місяців.

    Тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 90 календарних днів. 

    Якщо ж мова йде про осіб передпенсійного віку (за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу), то тривалість виплати не може перевищувати 360 календарних днів.

    Якщо молодій людині до 35 років і вона не має страхового стажу, оскільки, можливо, працювала без оформлення трудових відносин, то їй буде призначена допомога з безробіття у мінімальному розмірі строком на 180 календарних днів.

    Якщо ж людина старша 35 років і вона не має страхового стажу, то, згідно з чинним законодавством, така людина не має права на виплату допомоги з безробіття.


  • JuliaFlower
    Функції

    Мені ще по телефону давали гарні поради 0800600288

Категорії