Статус інвалідності в Україні для іноземців

Функції

Шановний Форум

Я громадянка Данії і скоро переїду в Україну до свого майбутнього чоловіка.

Коли ми одружені, я отримую дозвіл на тимчасове проживання на один рік, а після двох років шлюбу я отримую дозвіл на постійне проживання.

У мене з дитинства був хронічний ОКР, генералізована тривога та депресія. У мене є документи з діагнозами та описами від мого данського лікаря, психіатра та датської держави.

Які у мене є варіанти визнання моєї інвалідності в Україні, якщо я не є громадянином України?

В Україні ці діагнози взагалі вважаються інвалідністю?

Якщо так, то що мені потрібно зробити, щоб підтвердити свою інвалідність, коли я живу в Україні?


Велике спасибі за допомогу та гарного дня.

Позначено тегом:

Найкращі відповіді

  • Настя
    Настя expert
    Відповідь ✓
    Функції

    @Наталія2023 добрий день!

    Швидше за все, ситуація виглядає так: отримати статус особи з інвалідністю іноземка, що постійно проживає в Україні, може, але під великим сумнівом, чи дадуть статус у зв'язку із тими захворюваннями, котрі назвали Ви.

    Справа у тому, що в Україні, на відміну від більшості країн Заходу, такі захворювання поки не беруться до уваги настільки серйозно ані лікарями, ані законотворцями. Наприклад, знаю, що в багатьох країнах хворі на депресію отримують лікарняний без проблем, але в Україні поки це не так.

    В переліку хвороб, захворювання на які дозволяє визнати статус особи з інвалідністю, немає чітко вказаних діагнозів, які озвучили Ви. Тому це залишається на розгляд МСЕКу (котрий теж мусить спиратися на перелік в постанові КМУ №10 від 21.01.2015 р.).

    Отже, Вам ніхто не зможе гарантувати, що комісія визнає Вас як особу з інвалідністю. Це все з'ясується лише по факту подачі документів і проходження комісії. Можу лише порадити Вам добре піготуватися: зібрати й перекласти усі наявні у Вас вже медичні документи, обстеження, висновки, а також приготуватися до консультацій, обстежень і ретельного збору документів в Україні.

  • Anatolii96
    Anatolii96 ✭✭✭
    Відповідь ✓
    Функції

    Добрий вічір! Посвідка на тимчасове проживання, нажаль, трохи урізана в правах. Посвідка на на тимчасове проживання в Україні дає право: відкривати рахунки в банках; навчатися без виїзду в навчальних закладах; ввозити автомобіль без сплати мита і його експлуатувати на українських номерах; зареєструватися як фізична особа підприємець в Україні.

    Але, все ж таки раджу в першу чергу проконсультуватися з Вашим сімейним лікарем в Україні, який зможе надати більш точну  інформацію.

Відповіді

  • Наталія, вітаємо у нашій спільноті!

    нам буде потрібно трохи часу щоб зібрати для вас інформацію

    @Anatolii96 допоможи будь ласка

  • Велике спасибі. Я дуже ціную вашу допомогу 🙏

  • Anatolii96
    Anatolii96 ✭✭✭
    відредаговано 10. вер 2023, 20:25
    Функції

    Вітаю Наталія2023

    Наразі є наступна інформація.

    Посвідка на постійне проживання в Україні – документ, що надає іноземцю право безстроково проживати на території України та гарантує максимальний об'єм прав, який тільки може мати негромадянин України.

    Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам призначається і виплачується:

    1. Громадянам України, які постійно проживають на території України;
    2. Іноземцям та особам без громадянства, які переселилися з інших держав на постійне проживання в Україну, та особам, що набули статусу біженця.

    З цієї інформації можна зробити висновок, що з повсідкою на на постійне проживання ви маєте право оформити інвалідність в Україні.

    Передусім вам треба звернутися у заклад охорони здоров’я за місцем проживання в Україні. Там підтвердять стійке порушення функцій організму. 

    У якому випадку людина може претендувати на встановлення інвалідності?

    Інвалідність людині встановлюється за результатами проведення медико-соціальної експертизи при стійкому порушенні функцій організму, що обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи.

    Де отримати направлення на МСЕК?

    Медичні документи та направлення на медико-соціальну експертну комісію  готується терапевтом, сімейним лікарем, або вузьким спеціалістом відповідно до профілю захворювання.

    Про визнання ваших діагнозів в Україні, нажаль, достовірно нічого не відомо. Усе буде залежати від висновків вузьких спеціалістів та рішення медичної комісії.

  • Вітаю @Anatolii96

    Дуже дякую за дуже детальну відповідь. Це велика допомога.

    Я не зацікавлена просити соціальної допомоги у держави. Мій майбутній чоловік подбає про мене матеріально, і я шкодую, що не пояснила це раніше.

    Я думаю про те, чи зможу я отримати статус інваліда, який потім допоможе мені бути визнаним інвалідом у моєму повсякденному житті в суспільстві щодо громадського транспорту та інших сфер, де мені може бути важко.

    Чи правильно я розумію, що я не можу отримати підтвердження своєї інвалідності, поки маю дозвіл на тимчасове проживання? Навіть якщо я не хочу звертатися за соціальної допомоги від держави?

    Перепрошую, що я не дуже все це розумію. Дуже дякую за допомогу!

    Найкращі побажання,

    Наталія

  • Велике спасибі за вашу допомогу. Я розумію. Я підготую свої документи і подивлюся, що буде. Велике спасибі 🙏

  • Настя
    Функції

    @Наталія2023 буквально щойно натрапила на анонс онлайн-зустрічі із представниками МСЕК. Вона відбудеться 18 вересня о 19:00 за київським часом. Якщо доєднаєтеся, матимете можливість поставити своє питання напряму: https://www.facebook.com/events/339758308404450?ref=newsfeed

  • Це дуже люб'язно з вашого боку 🙂 Дуже дякую. Звучить дуже цікаво 👍️

  • Дякую тобі. Саме цю різницю мені теж потрібно було знати. Дякую за допомогу 👍️

  • Настя
    Функції

    @Наталія2023 добрий день!

    Чи отримали Ви відповіді на свої запитання на вебінарі з представниками МСЕК? Можливо, Ви переїхали вже до України?

Категорії