Як влаштуватися у Німеччині з дитиною-інвалідом та мамою-інвалідом?

Функції

Вітаю. В мене дитина-інвалід підгрупи А, в листопаді виповниться 14. Діагноз «Помірна розумова відсталість з аутистичними рисами F 71.1”, але я впевнена, що діагноз в нас невірний, це як мінімум «Важка розумова відсталість F 71.2”. Дитина не розмовляє, не розумію звернене до неї мовлення, досі ходить у підгузках, значно почастішали останнім часом напади агресіі. За необхідності розповім про все більш докладно. Хочу виіхати з ним та мамою-інвалідом до Німеччини через кілька місяців (у мами офіційно інвалідності не має, але ходить з двома тростинами дуже тяжко, в неї деформуючий артроз, діабет, гіпертонія, глаукома, ще в проблеми зі слухом зʼявилися). Величезна проблема з транспортуванням сина, це можливе лише під дією, наприклад, снодійних та заспокійливих під наглядом лікаря, він страшенно боїться транспорту та в взагалі нових місць. У транспорт його навіть на одну хвилину неможливо посадити. Не знаю куди звертатися за допомогою із перевезенням. Телефонувала до волонтерських організацій кількох, безрезультатно. Та ще більша проблема де одразу по приїзді до Німеччини влаштуватися, в таборі для біженців із ним нереально бути. Жодних препаратів він наразі не приймає, хоча, можливо, і повинен приймати, сподіваюся, лікарі там щось йому призначать. Може, є там якісь організації, до яких можна звернутися дистанційно, поки ми ще знаходимося в Україні? 

Дякую 🙏🙏🙏

«1

Відповіді

  • Вітаємо у нашій спільноті 🙌

    А чому саме Німеччина? Це поради лікарів чи можливо це виїзд через війну?

    Підключаю наших інформаційних волонтерів @Настя @Dash @Anatolii96

  • Anatolii96
    Функції

    Вітаємо! Ми також можемо підключати наших представників з німецького комьюніті.

  • Так, я на звʼязку. Вибачте, була зайнята та не перевіряла сповіщення. Можу, якщо треба, залишити свій номер телефону та електронну адресу

  • Це виїзд через війну. Та і взагалі від розуміння що з такою дитиною я не зможу у майбутньому жити в Україні. Можливо, там його згодом влаштують у спеціалізований заклад, бо боюсь, що зовсім скоро я фізично не зможу з ним справитися - він вже великий і сильний.

    Обрала саме Німеччину, бо багато читала про різні держави. Як мені здається, там краща в цьому плані медицина, є багато спеціалізованих закладів медичних та соціальні програми для вразливих верств населення діють добре

  • Буда б Вам дуже вдячна якби підключили представників з німецького комьюніті 🙏

  • наша спільнота тілько в онлайн форматі

  • Ок, зрозуміла

  • Напишіть будь ласка у німецьку спільноту через перекладач https://community.enableme.org/de

    Там також можуть підключитись до допомоги. Нам наразі потрібні всі майданчики

  • Настя
    Функції

    @Антоніна добрий день!

    Скажіть, чи звертались Ви щодо евакуації до організації Fight for Right?

    Транспортування - це найбільша проблема. Якщо їхати з Заходу України до Сходу Німеччини практично без зупинок і без затримки на кордоні, це буде 11-12 годин. Але це ідеальний варіант, на практиці все набагато гірше (наприклад, моя знайома минулого тижня їхала Вінниця-Дрезден 28 годин). Чи зможе Ваш син бути під дією ліків так довго? Боюсь, лікарі на таке не погодяться.

    Щодо самого перебування в Німеччині на мою особисту думку Ваш запит має два шляхи розв'язання:

    1) Приїхати до країни як шукачі прихистку, пройти всі етапи оформлення документів і допомог, звернутися до лікаря і далі по етапам дійти до лікування у спецзакладі (але жодних гарантій що саме так все закінчиться, бо в Європі віддають перевагу соціалізації людей з будь-якою інвалідністю, знаходженню їх якомога більше в сім'ї і серед людей, а більшість спецзакладів є платними).

    2) Знайти організацію, яка візьме Вашу сім'ю під опіку (і можливо одразудопоможе з транспортуванням), супроводжуватиме в спілкуванні з лікарями і дитячими службами, знайде Вам житло і візьметься Вас забезпечувати до оформлення статусу. Треба розуміти, що доки Ви поза Німеччиною, Ви не є шукачем прихистку в Німеччині, отже, на Вас не розповсюджуються ті права й забезпечення, які Німеччина наразі надає українцям, котрі вже отримали статус.

    Ми зараз пробуємо шукати фонди, які могли б Вам допомогти, але, скажу чесно, шанси невеликі.

    Можливо, у Вас є знайомі в Німеччині, котрі мають схожу ситуацію і вже пройшли подібний шлях? Можливо, вони могли б підказати інформацію чи поділитися досвідом, котрий можна взяти Вам за приклад?

  • Щиро дякую за увагу

  • Одразу забула Вам відповісти стосовно організації Fight for Right. Так, до них зверталася, безрезультатно, нажаль

  • Настя
    Функції

    @Антоніна Шкода, вони найкваліфікованіші в цьому питанні - поза спеціалізованими медичними закладами.

    Ще є https://evacuation.city/

  • Настя
    Функції

    @Антоніна Добрий день!

    Як Ваші справи? Чи вирішили питання з переїздом до Німеччини?

Категорії