Працевлаштування в Німеччині

Вітаю! Я студентка українського внз, живу в Україні Маю підтвердження рівня німецької В2. Чи можу я отримати дозвіл на працевлаштування в Німеччині, без реєстрації як біженець? І як відбувається ця процедура? Дякую щиро за відповідь!

Відповіді

  • Вітаю у нашій спільноті!

    @Olga_K Підскажіть будь ласка

  • @DariaDinit

    Вітаю! Я можу надати загальну інформацію про процедуру працевлаштування в Німеччині для іноземних студентів.

    Як студентка з підтвердженим рівнем німецької мови B2, у вас є можливість отримати дозвіл на працевлаштування в Німеччині після завершення освітньої програми. Зазвичай, цей дозвіл називається "Aufenthaltserlaubnis zur Arbeitssuche" або "Arbeitsplatzsuche" (дозвіл на пошук роботи).

    Процедура отримання дозволу на працевлаштування залежить від кількох факторів, включаючи ваш статус проживання в Німеччині та особливості міграційного законодавства. Зазвичай, це означає, що вам потрібно звернутися до відділу міграційної служби (Ausländerbehörde) у вашому місці проживання в Німеччині.

    Ось деякі загальні кроки, які можуть бути частиною процедури отримання дозволу на працевлаштування:

    1. Знайдіть інформацію про міграційні правила: Перш ніж розпочати процес, вам слід детально ознайомитися з міграційними правилами та вимогами для отримання дозволу на працевлаштування.
    2. Зверніться до відділу міграційної служби: Завітайте до найближчого відділу міграційної служби або оберіться до них за додатковою інформацією про процедуру отримання дозволу на працевлаштування (нижче надам інформацію як це можна зробити онлайн).
    3. Зберіть необхідні документи: Зазвичай вам знадобиться заповнена анкета, паспорт, фотографії, документи, які підтверджують ваш рівень німецької мови, а також інші документи, які можуть знадобитися залежно від вашої ситуації.
    4. Отримання дозволу на працевлаштування: Після подання заяви та необхідних документів, ви будете перевірені інстанціями міграційної служби. Якщо ваша заява схвалена, вам буде виданий дозвіл на працевлаштування.

    Для отримання офіційної та актуальної інформації про міграційні правила для студентів у Німеччині рекомендую звертатися до наступних джерел:

    1. Офіційний веб-сайт Федерального управління з питань міграції та біженців (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge): На веб-сайті BAMF ви знайдете багато інформації про міграційні правила та процедури в Німеччині, включаючи інформацію для студентів. Веб-сайт BAMF доступний за адресою: www.bamf.de.
    2. Веб-сайт Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина: На веб-сайті МЗС Німеччини ви знайдете інформацію про візові вимоги, роботу та навчання в Німеччині. Веб-сайт МЗС доступний за адресою: www.auswaertiges-amt.de.
    3. Веб-сайт Німецького академічного обмінного служби (DAAD): DAAD надає інформацію про стипендії, навчання та дослідження в Німеччині для іноземних студентів. Веб-сайт DAAD доступний за адресою: www.daad.de.
    4. Веб-сайтів університетів та вищих навчальних закладів в Німеччині: Багато університетів та вищих навчальних закладів мають сторінки або веб-портали, де надається інформація для іноземних студентів щодо міграційних правил та підтримки.
    5. Міграційні портали та форуми: Існують також спеціалізовані веб-сайти, форуми та портали, де іноземні студенти обмінюються досвідом та надають поради щодо міграції в Німеччину. Декілька популярних веб-сайтів такого роду: "Toytown Germany" (www.toytowngermany.com), "InterNations" (www.internations.org), "Germany.info" (www.germany.info).

    Я рекомендую звернутися до відділу міграційної служби або поспілкуватися з юристом, який спеціалізується на міграційних питаннях, щоб отримати актуальну інформацію та консультацію, специфічну для вашої ситуації, оскільки правила можуть змінюватися з часом.

  • Дуже дякую за відповідь!

  • DariaDinit вітаю)

    Яка наразі у вас ситуція? Чи пробували виїзд?

Категорії