Duldung/ Право на допомогу

Функції
irynairyna
відредаговано 23. тра 2023, 10:48 в Для біженців у 🇩🇪 Німеччині

Доброго дня! В мене таке питання. В Німеччину приїхала з чоловіком ( чоловік виїхав з України за 1 місяць до війни- це підлягає під правила отримання 24 параграфу). Після подачі чекали пів року, запрошували додаткові документи ітд- робили документи, перекладали- все за власний рахунок. Проживали в Німеччині і арендували квартирі за власний рахунок, в соціаламт не звертались, чекали документи і чоловік мав іти працювати. Все за власні збереження. В результаті я отримала внж, а чоловіку прийшла відмова. Причина(цитую): « ви не проживали в Україні постійно, хоч і маєте громадянство України. Ви приїздили в Україну лише з візитами». Мова йде про те, що останні років 5 ми вдвох з чоловіком були на заробітках в Фінляндії, Польщі і Чехії. Були там тільки з візами, жодних внж не було і активних на момент війни віз теж не було. В Україні ми звичайно жили, це наш дім. І доречі ми скрізь їздили разом ( дивно, чого ж до мене цього питання не було?). За місяць до отримання цих листів ми зрозуміли, що гроші закінчуються, коли чоловік зможе працювати- невідомо і звернулись в соціаламт і джобцентр за допомогою- одобрили. Потім чоловік отримав відмову в 24 параграфі. Ми німецьку не знаємо, знайшли людину, яка допомагає з такими справами, вона подзвонила до auslanderbehorde і розпитала все про мого чоловіка. Їй сказали, що якщо він не покине Німеччину до 20 травня- йому треба чекати лист. Він має отримати Duldung строком на 1 рік з дозволом на роботу. Сьогодні 22 травня, тож чекаємо.

Допомога від джобцентру за травень мені прийшла, чоловіку -ні. Хоча людина, до якої ми звертались, сказала, що він має право на допомогу. Як отримає той Duldung та дозвіл працювати- буде шукати роботу, а поки ми отримали за травень суму( я від джобцентру), яка дорівнює оренді житла, тобто жити майже нема на що. Ми маємо іти з чоловіком після отримання їм документа в Sozialamt з питанням виплат? Чи дійсно він має право хоч на якусь допомогу, поки не має документів і не працює?

дякую

Відповіді

  • Вітаю у нашій спільноті!


    Ви хочете залишитися у Німеччині?


    До вашого питання підключаю наших експертів @VMoroz та @Olga_K

  • irynairyna
    Функції

    Залишитись до кінці війни в Україні-так. Залишитись після закінчення війни-ні. Ми дійсно жили Україні ( хоч чомусь тут в це не повірили) і ми дійсно маємо там власне житло і плани на майбутнє. Ми із міста Миколаїв, який досі бомблять і де вже понад рік немає в крані питної води. Саме через це ми не повертаємось. Коли уточнювали всі ці питання- нам сказали, що можна оспорити через суд. Але, судячи з того, що ми в безпеці і маємо право поки тут жити- в цьому нема необхідності, більш того, це не безкоштовно.

  • irynairyna
    Функції

    також ми непокоїлись, що через цей Duldung можуть бути погані відмітки в базах потім, після того, як чоловік покине Німеччину. Але нас запевнили, що якщо виїхати правильно і заповнити необхідні документи -жодних проблем не буде.

  • моніторимо для вас інформацію

  • Olga_K
    Функції

    @irynairyna Я не є юристом, але я можу спробувати дати загальну інформацію щодо ситуації, яку ви описали. За більш точною інформацією про правові аспекти ваших обставин рекомендую звернутися до юридичного консультанта або імміграційного адвоката в Німеччині.

    Залежно від правил та умов, які стосуються імміграції та отримання візи в Німеччині, ваш чоловік може мати різні права та обмеження, особливо якщо його заява була відхилена.

    Отримання Duldung дає тимчасовий дозвіл на перебування та роботу в Німеччині протягом певного строку. Зазвичай Duldung виділяється особам, які не мають статусу біженця або дозволу на проживання, але не можуть бути вислані з країни з різних причин (наприклад, через війну в Україні у вашому випадку).

    Щодо допомоги від соціальних служб (Sozialamt), вона може бути доступною для осіб, які перебувають в складному матеріальному становищі і не мають засобів до існування. Точні умови та критерії отримання допомоги можуть відрізнятися залежно від землі, муніципалітету та інших факторів. Зазвичай необхідно подати заяву на отримання допомоги і надати необхідні документи, такі як документи про доходи та витрати.

    Оскільки ви отримали допомогу від джобцентру за травень, а ваш чоловік ні, ви можете звернутися до соціальної служби (Sozialamt), після отримання документа Duldung та дозволу на роботу для вашого чоловіка. Також ви можете пояснити їм свою ситуацію та запитати, чи може ваш чоловік отримати допомогу від Sozialamt на період, коли він не має документів та не працює. Вони нададуть вам інформацію про вимоги, процедури та документи, які необхідно буде подати для отримання допомоги.

    Важливо знати, що правила щодо отримання допомоги можуть варіюватися в залежності від різних чинників, таких як ваша конкретна ситуація, правовий статус та політика соціальних служб в вашому регіоні. Тому рекомендую звернутися безпосередньо до Sozialamt та уточнити, які варіанти допомоги доступні вашому чоловікові у його поточній ситуації.

    Якщо у вас виникнуть подальші питання або потрібна більш конкретна інформація, я рекомендую звернутися до юридичного консультанта або імміграційного адвоката, який спеціалізується на імміграційних питаннях в Німеччині. Вони зможуть надати вам конкретну інформацію та поради з правовими аспектами вашої ситуації.

  • VMoroz
    Функції

    Доброго дня!

    Повністю погоджуюсь з коментарем від Ольги.

    Від себе можу додати, крім необхіодності звернення до місцевого німецького юриста, що відмову державного органу, як Вам правильно, в принципі, порадили, можна оскаржити в судовому порядку.

    Управляющий партнер

    адвокатского объединения "Suprema Lex",

    адвокат Мороз Виктор Павлович

  • irynairyna
    Функції

    Дуже дякую за коментарі. Але чи є сенс оскаржувати? Якщо вони написали у листі з відмовою, що людина, яка просить внж по 24 параграфу, мала постійно проживати в Україні до війни- то ми не зможемо це заперечувати, бо він дійсно в Україні постійно не жив. Ми просто не знали, що тут такі умови, а якби знали- то не їхали б саме в Німеччину.

    Один адвокат пропонував послуги, щоб звернутися до суду з цього питання і у нього це коштувало біля 2000€. Ми такі самі біженці, як усі інші і я дійсно не розумію, чому ми маємо за можливість перебувати в Німеччині під час війни, сплачувати такі гроші( та і невідомо, чим закінчиться суд).

    Якщо Duldung дозволяє перечекати війну в Німеччині, а також дає право працювати- то для нас немає жодної різниці.

  • Olga_K
    Функції

    @irynairyna Я розумію ваше занепокоєння та розчарування щодо ситуації. Оскарження рішення в суді може бути одним з варіантів, але ви самі маєте прийняти рішення, чи варто вам продовжувати цей шлях. Однак, я не можу дати вам конкретну пораду.

    Якщо ви вважаєте, що є обгрунтовані підстави для оскарження рішення та бажаєте дізнатися більше про процес та можливість успіху, рекомендую звернутися до імміграційного адвоката, який спеціалізується на імміграційних питаннях в Німеччині. Він зможе оцінити вашу конкретну ситуацію, надати вам правову пораду та допомогти прийняти рішення про подальші дії.

    Щодо вартості послуг адвоката, це може варіюватися в залежності від різних факторів, включаючи складність справи та рівень досвіду адвоката. Ціни можуть бути різними, і важливо обговорити це з адвокатом на початку. Ви також можете розглянути інші варіанти юридичної допомоги, які можуть бути доступні вам, такі як безкоштовна або знижена вартість послуг.

    Знову ж таки, вирішення подальших кроків щодо оскарження рішення залежить від вас, вашої фінансової ситуації та бажання продовжувати цей процес. Важливо мати на увазі можливі ризики та перспективи успіху при прийнятті рішення.

  • Olga_K
    Функції

    @irynairyna У Німеччині існують різні організації та програми, які надають безкоштовну або знижену вартість юридичної допомоги мігрантам і біженцям. Ось декілька можливих джерел, де ви можете знайти інформацію та отримати консультацію:

    1. Повітряні центри для інтеграції та міграції (Luftbrücke e.V.): Ця організація надає безкоштовну юридичну консультацію та допомогу мігрантам і біженцям у різних питаннях, включаючи імміграційні питання. Ви можете знайти їхній сайт та контактну інформацію для отримання додаткової інформації.
    2. Юридичні клініки та університетські програми: Деякі університети та юридичні факультети мають програми, в рамках яких студенти-юристи надають безкоштовну юридичну допомогу під наглядом досвідчених викладачів або адвокатів. Вони можуть мати спеціалізацію в імміграційних питаннях. Дослідіть, чи є такі програми у вашому місті або наближеному регіоні.
    3. Недержавні організації: У Німеччині діє багато недержавних організацій та установ, які працюють з мігрантами і біженцями і можуть надати юридичну підтримку або направити вас до відповідних ресурсів. Зверніться до таких організацій у вашому місті або регіоні для отримання інформації.
    4. Місцеві органи влади та соціальні служби: Зверніться до місцевих органів влади, таких як районні муніципалітети або соціальні служби, і запитайте про наявність програм або послуг, які надають безкоштовну юридичну допомогу для мігрантів і біженців. Вони можуть надати вам вказівки щодо доступних ресурсів.
    5. Міжнародна організація з міграції (IOM): IOM може надати консультації та допомогу в міграційних питаннях, включаючи юридичну допомогу. Ви можете звернутися до місцевого офісу IOM у вашому регіоні та дізнатися про доступні послуги.
    6. Міжнародна організація з урядової реформи (GIZ): GIZ співпрацює з урядом та недержавними організаціями, щоб надати підтримку мігрантам і біженцям. Вони можуть мати програми або ресурси для безкоштовної юридичної допомоги. Зверніться до їхнього офісу або відділу, який працює з міграційними питаннями.

    Зверніть увагу, що доступні ресурси можуть варіюватися залежно від вашого місцезнаходження. Рекомендую звернутися до місцевих організацій міграційної підтримки, соціальних служб, місцевих муніципалітетів або виконавчих органів у вашому регіоні для отримання більш детальної інформації та підтримки у вашому конкретному випадку.

  • Nagia
    Функції

    Ми з чоловіком приїхали в Германію19.10.2023р.,я інвалід 1 групи,на інвалідному візку,отримали параграф 24,всі документи зібрали на отримання допомоги,нам нічого не нараховують.Мені сказали щоб я робила інвалідність,але ця процедура дуже довга,чоловікові сказали щоб додав довідку, що я не можу працювати.Треба їхати до лікаря,коштів не має,я отримую з України соціальну виплату 2100 грн.це50 євро,на їду не вистачає,що далі робити не знаю,я в розпачі.

  • Yurii_EnableMe
    Функції

    З жовтня ніякої допомоги у Німеччині?

  • Dmitri
    Функції

    @Nagia вітаю. Ситуація дійсно не проста, але нічого не поробиш, доведеться пройти процедуру підтвердження інвалідності, а на це потрібен час.

    Втім, могли б порадити вам звернутися до благодійних організацій, які надають допомогу українцям в Німеччині. Ось перевірені та активні організації, які можуть допомогти їжею, одягом, гуманітаркою:

    Північно-німецький штаб допомоги українцям:

    В цій групі можна отримати речі безкоштовно:

    https://www.facebook.com/groups/447623338975317

    Восток-СОС - організація українська, але на зв’язку з благодійними ініціативами в Німеччині:

    В цій нашій статті ви також можете знайти контакти гуманітарних організацій:


    Допомога

  • Dmitri
    Функції

    @Nagia день добрий. Скажіть будь ласка, чи зверталися ви до цих благодійників? Яка наразі ситуація?

    Допомога

Категорії