Оформлення інвалідності + інвалідність пенсіонеру

Функції

Добрий день ,Я можу присвоїти інвалідність? Мені 19 років і вже маю купу захворювань ізза яких не можу спокійно жити. В мене Гіпоплазія артерій мозку це з народження ,все життя страдала від болю в голові ,на сьогоднішній день, маю синкопальний стан та колапс,проблеми з тиском буває як 170/100 так і 90/60, мучаюся від мігрені, були мікроінсульти ,гіпертонічний криз,постійні потері смутку на рівному місці.

Також по діагнозам є звичний вивіх плеча, тендіт ,бурсіт ,артир плечового суглоба, артрит акриміально-ключичного суглоба, остеохондроз,унковертебральний артроз шийного відділа хребта ,протрузії та грижі,Аутоімуний теріодіт з гіпотеріозом. Це не все, але основне, що турбує і що я лікую на протязі кількох останніх років.

Вже замислилась про інвалідність ,бо кожень день відчуваю себе поганно. Допоможіть будь ласка.

Найкраща відповідь

  • Dmitri
    Dmitri expert
    Відповідь ✓
    Функції

    @Оленасавенко03

    Вітаю. Маршрут оформлення інвалідності в будь-якому випадку лежить через висновок лікарсько-консультативної комісії (ЛКК). Саме вона направляє пацієнта на медико-соціальну експертизу (МСЕК), яка і присвоює групу інвалідності, а також визначає індивідуальну програму реабілітації.

    Направлення на ЛКК повинен вам дати ваш сімейний лікар. Так, проходження ЛКК на практиці це госпіталізація, адже вас повинні обстежити, провести необхідні аналізи, і дати висновок для проходження МСЕК.

    Знову ж таки, на практиці госпіталізація може проходити амбулаторно (постійно лежати в лікарні не треба), але без медичного обстеження ЛКК інвалідність не отримати, це перший і необхідний крок.

    Допомога

«1

Відповіді

  • Оленасавенко03 Олена, вітаю у нашій спільноті!


    Ви в Україні? А що каже ваш сімейний лікар? Чи є у вас з ним декларація?

  • Так ,я в Україні ,знаходжусь наразі у Києві ,декларація є ,ще з сімейним лікарем це не обговорювали ,у сімейного тільки направлення беру до інших лікарей та на обстеження вічні .Збираюсь з думками щоб це обговорити з педіатром

    Часто змінюю педіатрів ,так як буває ізжу до сім'ї в інше місто ,вони мені допомогають лікуватись ,і ьак як не всі лікарі мене задовольняють ,теж саме з лікарямі узкого профіля ,за декілька років я змінила 3 міста проживання

    Буває мені кажуть що чого ви досі не на стационарі ,кажу дивно що ви це кажете ,бо хто мене на стаціонар покладе ,зараз в лікарнях одні бабусі та воєнні ,і люди з захворюваннями мабудь серьйознимішими

    всі лікування мені допомагала мама дома проходити

  • в мене є більшість обстежень і тд ,з чии я приходжу до нових лікарів і роз'яснюю ,що вже лікуююсь більше 2ох років ,а в мене досі всі діагнози старі ,тількі нові з'являюються ,і все гірше і гірше ,все стає хронічним

    по аналізам всяких марок ревмотоїдним факторам нібито все ок ,але не розумію що ж таке , від артритів і артрозів вже не можу без болю ходити чи згинати руки ,нещодавно поставили ще діагноз хронічний мастоїдіт

    треба операції ,треба бути готовим до них фізично ,но щось не виходе

  • відповіла ,ще не пристосувалась до цієї платформи

  • Дякую за відповідь ,буду йти до свого лікаря


    Всім миру

  • Доброго дня, в мене 1 тип діабету з 2021 року, чи можу я оформити інвалідність? черговий ендокринолог каже що це неможливо бо немаю суттєвих ускладнень.

  • Dmitri
    Функції

    @Roman Kovalchuk вітаю вас. З одного боку ендокринолог має рацію, адже cам по собі цукровий діабет не є підставою для визначення інвалідності. Інвалідність може бути надана в разі розвитку серйозних функціональних порушень, які можуть виникати на тлі цукрового діабету. При цьому тип діабету не має ніякого значення. Враховується лише тяжкість ускладнень, які заважають хворому підтримувати нормальний рівень працездатності.

    Залежно від вираженості захворювання та ускладнень, до яких воно призводить, хворому може бути дана інвалідність тієї чи іншої групи. При найбільш важких формах діабету дається інвалідність 1 групи, а при легкому перебігу захворювання – 3 група.

    Інвалідність 1 групи дається хворому у разі наявності таких порушень:

    діабетична ретинопатія (сліпота на обидва ока);

    діабетичні нейропатії – стійкі паралічі, атаксія;

    серцева недостатність 3 ступеня;

    часто виникають гіпоглікемічні коми;

    діабетична енцефалопатія, що характеризується порушенням психіки і слабоумством;

    хронічна ниркова недостатність термінальної стадії.

    Інвалідність 2 групи при цукровому діабеті дається в таких випадках:

    ретинопатія (менш виражена, ніж при 1 групі інвалідності);

    хронічна ниркова недостатність за умови адекватного діалізу або успішної пересадки нирки;

    діабетичні нейропатії 2 ступеня, які характеризуються парезами;

    діабетична енцефалопатія.

    Інвалідність 3 групи при цукровому діабеті дається у разі помірного перебігу захворювання, а також наявності симптомів легкої та середньої тяжкості.

    Втім, я вважаю є сенс проконсультуватися з іншими лікарями, можливо вони зможуть вас направити на комісію і знайдуть для цього підставу.

    Допомога

  • Роман, вітаю Roman Kovalchuk

    Чи бачили ви відповідь Дмитра?

  • Dmitri
    Функції

    @Оленасавенко03 доброго дня. Чи вдалося вам все ж таки оформити статус особи з інвалідністю?

    Допомога

  • Dmitri
    Функції

    @Roman Kovalchuk доброго дня! Чи зверталися ви до інших ендокринологів? Яка була відповідь?

    Допомога

  • kyrylo
    Функції

    Вітаю) підскажіть будь ласка, чи правда що наразі без військового квитка МСЕК не пройти? Ось побачив відео: https://youtu.be/CbqORIQgT7o?si=2ItlMUuj8uVUbHtF

  • VMoroz
    Функції

    Доброго дня! Не зовсім так, для проходження МСЕК потрібно надати копію доценту щодо військового обліку або зняття з нього (це не військовий квиток)

    Управляющий партнер

    адвокатского объединения "Suprema Lex",

    адвокат Мороз Виктор Павлович

  • JuliaFlower
    Функції

    В цій гілці буде доречна інформація. Актуально на 2024 рік

    Як оформити інвалідність пенсіонеру

    Певні захворювання можуть стати причиною втрати працездатності або викликати необхідність постійного догляду. У зв’язку з цим можна оформити інвалідність, зокрема й пенсіонерам.

    Як оформити інвалідність в Україні 2024 року під час воєнного стану.

    Щоб отримати статус людини з інвалідністю, насамперед потрібно звернутися до закладу охорони здоров’я за місцем проживання після діагностики. Сімейний лікар підтвердить стійке порушення функцій організму і видасть направлення на експертне обстеження в органах медико-соціальної експертизи МОЗ.

    Потім лікарсько-консультативна комісія проведе огляд заявника, це повинно відбутися протягом семи днів з дня надходження необхідних документів. Якщо заявник не в змозі прибути на огляд особисто, його проведуть за місцем проживання. 

    Далі комісія видасть направлення на медико-соціальну експертизу за формою № 088/о. Разом із направленням на МСЕК потрібно буде подати документи, які підтвердять основний діагноз. Повний матеріал ТУТ

Категорії