Інвалідність при поліміозиті

Функції
nekomelisa
відредаговано 26. бер 2023, 11:58 в Хронічні захворювання

Вітаю, нещодавно поставили діагноз поліміозит. Знаю, що в деяких людей з цим захворюванням (а також іншими схожими, такими як ревматоїдний артрит) є інвалідність. Як я можу дізнатися, чи можу я її отримати? Лише в лікаря? Наперед дякую.

Найкращі відповіді

  • Настя
    Настя expert
    Відповідь ✓
    Функції

    Добрий день @nekomelisa

    Інвалідність визначається не захворюванням, а порушенням функцій організму із втратою працездатності та обмеженням життєдіяльності внаслідок захворювання (або нещасного випадку).

    Для детальних роз'яснень, а тим більше для встановлення інвалідності, Вам однозначно потрібно звернутися до лікаря: першопочатково - до медичного закладу за місцем проживання, наступним кроком - до Медико-соціальної експертної комісії замісцем проживання.


    Медико-соціальні експертні комісії визначають:

    1. Групу інвалідності, її причину і час настання. Особа може одночасно бути визнана особою з інвалідністю однієї групи і лише з однієї причини. При підвищенні групи інвалідності в разі виникнення більш тяжкого захворювання причина інвалідності встановлюється на вибір особи з інвалідністю. У разі якщо однією з причин інвалідності є інвалідність з дитинства, вказуються дві причини інвалідності.
    2. Види трудової діяльності, рекомендовані особі з інвалідністю за станом здоров’я.
    3. Причинний зв’язок інвалідності із захворюванням чи каліцтвом, що виникли у дитинстві, вродженою вадою.
    4. Ступінь втрати професійної працездатності потерпілим від нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання.
    5. Ступінь втрати здоров’я, групу інвалідності, причину, зв’язок і час настання інвалідності громадян, які постраждали внаслідок політичних репресій або Чорнобильської катастрофи.
    6. Медичні показання на право одержання особою з інвалідністю спеціального автомобільного транспорту і протипоказання до керування ним.

    Перелік необхідних документів

    • заповнена форма направлення, підписана Головою ЛКК, членами комісії та печаткою лікувального закладу (форма 088/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14 лютого 2012 року № 110);
    • паспорт та копія паспорта;
    • медична карта амбулаторного хворого (амбулаторна книжка - форма 025/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14 лютого 2012 року № 110);
    • трудова книжка або її копія, засвідчена у визначеному порядку спеціалістами відділу кадрів з останнього місця роботи або нотаріусом;
    • оригінали всіх документів, які вписані в форму 088/с, а саме: довідка про стан здоров’я від хірурга, невропатолога, терапевта та інших спеціалістів, зокрема фахівців з хвороби за якою хворий очікує отримати стан інвалідності, оригінали рентгенологічного обстеження, та лабораторні аналізи. Діагноз хворого за основним захворюванням має бути описаний у виписці з історії хвороби (епікриз).

    Дати аналізів та виписок мають відповідати терміну проведеного лікування та обстежень і, відповідно, датам лікарняних листів. Документи, що використовуються для визначення причинного зв'язку інвалідності, подаються в оригіналі або копії, засвідчені в установленому законодавством порядку.


    Після звернення та подачі усіх необхідних документів комісія розглядає справу і приймає рішення протягом 5 робочих днів. Цей період може трохи відрізнятися у зв'язку з деякими об'єктивними обставинами (наприклад, під час воєнного стану в ситуації постійних повітряних тривог). Також комісія може запросити додаткові обстеження чи документи.


    Удачі Вам! Якщо з'явилися уточнення чи додаткові питання - звертайтеся!

Відповіді

Категорії