Мені погано, хочу переїхати до лікарні в Чехії

Добрий день! Я біженка в Італії, але тут немає пенсії з інвалідності, немає безкоштовного житла і навіть немає роботи. Я живу при церкві і заробляю дуже мало. За цей рік у мене погіршщилось здоровя (у мене діагноз з психіатрії), але місцеві лікарі мені допомгти не можуть. Я боюсь, що мене можуть закрити в лікарні, і я не зможу навіть працювати чи повернутись додому. Знайомі знайшли мені житло в Чехії в невеликому містечку і роботу покоівкою, я це можу робити. Єдине що мені треба знати - як переїхати до Чехії? Мої документи в Італії дійсні до 4 березня, я боюсь що мене виженуть з Чехії, а нові не дадуть. Чи можна подати на прихисток в Чехії? Як це робиться? І де мені в Чехії шукати лікарів? Я дуже хочу реабілітаційний центр, мені погано

Найкраща відповідь

  • Olga_EnableMe
    Olga_EnableMe ✭✭✭
    Відповідь ✓

    Олено, вітаю!

    З останніх новин - посвідчення для українських біженців в Італії, яке було видано 4 березня 2022 року на 12 місяців, автоматично продовжується ще на шість місяців. Про це заявила прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні.

    Ви можете поїхати до Чехії з вашим італійським документом і вас ніхто не вижене - по-перше ви легально зареєстровані в одній з країн ЄС, по-друге, ви маєте 90 днів безвізу. Ви зможете орендувати житло, наприклад, на Airbnb. 

    Щоби отримати прихисток в Чехії, вам буде потрібно звернутись в місцеву міграційну службу і відмовитись від прихистку в Італії, після чого подати документи на прихисток в Чехії за процедурою, яка доступна зараз для українців, або ж на загальних підставах як біженець. Коли ви отримаєте документи в Чехії, ви зможете отримати медичну допомогу, легально працювати і в подальшому залишатись в цій країні чи подаватись на громадянство, якщо будете мати підстави. 

    Чим можу вам ще допомогти? Чи потрібні вам контакти волонтерів чи організацій в Чехії? @ОленаРоманків

    Разом ми зростаємо!

    https://www.facebook.com/0lgaKhodko

Відповіді

Категорії