Договір на аренду квартиру з оплатою через джоб-центр

Функції
Nataliya
Nataliya
відредаговано 21. лют 2023, 15:12 в Для біженців у 🇩🇪 Німеччині

Добрий день. Ми приїхали у Німеччину сімєю з 4 чоловік- мама, син 18 років, племінниця, опікуном якої я являюсь та бабуся- моя мама, якій 83 роки. Зареєструвалися, отримали документи та підписали договір на аренду квартири 3- кімнатної, 52 м площа з оплатою через джоб центр.Бабуся проживає разом з нами, але не прописана.

В Україні в мене лишився батько і він захворів. Я мушу лишати дітей та бабусю і їхати в Україну доглядати за батьком.

Питання: якщо я не зможу повернутись до Німеччини протягом 2 місяців, а діти лишаються у Німеччині, що мені зробити чи оформити щоб діти лишалися в квартирі та з них не зняли виплати?

Чи можна переоформити договір на квартиру на сину. Якщо йому 18 років.

Відповіді

  • Настя
    Функції

    Здрастуйте! У Вас дуже складна ситуація і вирішувати її потрібно виключно на місці у діалозі з усіма учасниками.

    1. Ви для себе маєте запросити дозвіл від джобцентру, щоб залишити територію Німеччини. Джобцентр, скоріше за все, не надасть дозвіл на невизначений термін, але підкаже, як Вам діяти принаймні.
    2. Договір оренди квартири передусім підписаний з власником квартири, отже, перш за все, потрібно саме з ним проговорювати, а тоді вже із джобцентром. І кращеце зробити до Вашого від'їзду, а не за фактом Вашого неповернення.
    3. Опікунство над неповнолітньою племінницею. В Німеччині законом заборонено залишати дитину в країні без опікуна (знаю, що багато з наших біженців щось таке робили, але це не означає, що вони не порушували). Тим більше, що Ви виїдете, можливо, на досить тривалий термін і, скоріше за все, це не залишиться непоміченим школою, наприклад. Чи може Ваш повнолітній син стати опікуном кузини - теоретично так, практично - сумнівно, це тільки на місці вирішити можна.
    4. Виплати. В Німеччині діти не отримують соціальні виплати самі по собі, вони прикріплені до дорослого - батьків чи опікуна. Якщо опікун отримує виплати від соціального центру - то й діти від нього, якщо від центру зайнятості - то й тут відповідно. Якщо Ви виїдете і втратите статус та виплати, відповідно, їх втратять і Ваші підопічні. Отже, їх потрібно "перезакріпити" за іншим опікуном. Якщо Ваш син повнолітній, не продовжує навчання і отримує соціальні виплати незалежно від Вас, то тут, скоріше, мова про племінницю.


    Це справді складна життєва і юридична ситуація, дуже багато факторів і багато невідомих, а Німеччина - вкрай правова і бюрократична держава. Не втрачайте час, звертайтеся на місці до всіх відповідальних органів. В тому числі, Ви можете звернутися навіть до адміністрації школи племінниці - можливо, вони мають робочий механізм. Бажаємо успіху!

  • Nataliya
    Функції

    Дякую велике за відповідь. Хоча б тепер маю уявлення, куди бігти))

Категорії