Майндфулнес для дітей. Рекомендую техніки

Функції
Maryna_Koptel
Maryna_Koptel expert
відредаговано 19. гру 2022, 23:58 в Ментальне здоров'я

Техніки майдфулнес можна використовувати не тільки для дорослих, але і для дітей. Варто відзначити, що чим раніше діти починають практикувати – тим ефективніше. Перед тим, як розпочати практику, переконайтесь, що ви вибрали вдалий час для дитини. Вона не зайнята грою чи іншою діяльністю, не засмучена чимось, а перебуває у стабільному стані. Запропонуйте виконати вправи, як гру разом, а потім робіть їх регулярно, ввівши їх у режим дня, як звичку. Також якщо дитині сьогодні не цікаво займатися – не потрібно наполягати, спробуйте іншим разом.

Важливо - не робіть практику, як спосіб справлятись у важкі часи. Вправи майндфулнес в результаті системного виконання підвищують стресостійкість, усвідомлення себе і своїх ресурсів, покращують концентрацію і тренують уважність.


Пропоную познайомити дітей із технікою RAIN, яка спрямована на роботу із важкими емоціями. Вона була розроблена Мішель Макдональд і розшифровується як: recognise - розпізнавати, accept - приймати, investigate - досліджувати, non-identification – не ідентифікувати. Суть вправи в тому, що коли переповнюють негативні почуття, спробуй виконати 4 кроки:

  1. Розпізнай. Зрозумій, що відбувається з твоїм тілом, почуттями та відчуттями. Просто відзнач це без засудження чи оцінки.
  2. Дозволь. Дозволь проявлятися всім свохм емоціям. Дозволь життю бути таким, яким воно є, не намагаючись відразу змінити його.
  3. Розглянь. Досліджуй свої почуття з цікавістю. Що ти відчуваєш? Чому ти це відчуваєш? Як це відбувається? Чи траплялося таке раніше? Що ти можеш зробити зараз?
  4. Роз'єднайся. Коли негативні емоції переповнюють, здається, що тільки вони і мають значення. Насправді ці емоції лише частина тебе. Зрозумій, що відчуття, які ти відчуваєш, скоро пройдуть.


Нижче наводжу ще кілька простих технік.


Три добрі речі

Щоночі перед тим, як заснути, проскануйте свій день. Подумайте та обговоріть з дитиною три речі, які у вас добре виходили протягом дня. Наприклад: те, що видалося гарним. Те, за що ви вдячні. Згадайте когось, хто зробив щось добре для вас тощо. З дітьми молодшого віку ви можете намалювати, зі старшими дітьми - записати. Поміркуйте про ці речі.

Ця вправа вчить дітей бути вдячними.


5 почуттів

Попросіть дитину сісти, зробити тишу. Запропонуйте звернути увагу на те, що відбувається прямо зараз за допомогою своїх 5 почуттів:

Зараз я бачу…

Я чую…

Зараз я відчуваю запах…

Прямо зараз я торкаюся…

Зараз я відчуваю (мова про почуття) …

Ця вправа допомогає дитині краще себе усвідомити: своє тіло, переживання; розвиває уважність; повертає в момент "тут і зараз".

Категорії