Чи повертатися до Німеччини. Потрібна порада

Функції
Nadi
Nadi
відредаговано 25. лис 2022, 23:48 в Відносини, сім'я та діти

Доброго дня.

В липні я повернулась додому з Німеччини. Хоча там в мене родичі, але дома, звісно ж краще. Без світла і під періодичні взриви все рівно вдома краще ніж у чужій країні. Але чоловік наполягає, щоб я виїзжала знов. Я і сама розумію, що треба це зробити, але боюся прийняти неправильне рішення. Мені важко бути на відстані довго від нього. А якщо вже і їхати, то до кінця лютого, а то й березня. Як бути? Як прийняти правильне рішення?Потрібна порада

Найкращі відповіді

  • Maryna_Koptel
    Maryna_Koptel expert
    Відповідь ✓
    Функції

    Доброго дня, @Nadi


    Відчувається, що питання вибору для вас дуже емоційно заряджене. Розумію, який нелегкий та важливий вибір вам доведеться зробити. Вибір - то є завжди відмова від чогось на перевагу іншого. Обираючи, ми безсумнівно, щось втрачаємо в очікуванні отримати інше. Але, оскільки, те інше знаходиться у майбутньому, то ми ніколи в теперишньому не знаємо, чи наш вибір є правильним чи ні. Тому я б радила вам розтавити акценти в "тут і зараз" і відокремити почуття від логіки при здійсненні вибора у вашому питанні. 


    Якщо звертатись до логіки - тут вам може допомогти написання списку. Візьміть два листочка. На одному напишіть "За "поїздку", на іншому - "За залишитись вдома". І починаючи з першого листочка напишіть відповіді на такі питання: "Що я отримую (що нове може трапитись зі мною, якщо поїду в Німеччину?", "Що я втрачу, обираючи цей варіант?", "Як зміниться коло людей, які мене оточують: кого я можу втратити, а хто новий може прийти в моє життя?", "З якими труднощами мені прийдеться зустритись?", "Як я можу (якими способами і ресурсами) їх долати?", "Які наслідки для мене буде мати мій вибір?", "Які наслідки мій вибір буде мати для людей, котрі вам важливі?". І дайте відповіді на ці ж питання і для другого варіанта. Ви можете доповнити список своїми питаннями. 


    Закінчивши написання відповідей, покладіть ці два листочка на підлогу на деякій відстані один від одного, і зробіть наступне (при цьому - попіклуйтесь, щоб вам ніхто не заважав і у вас було достатньо часу).


    Станьте на один з листків, заплющіть очі, вирівняйте дихання, відчуйте свої стопи і спробуйте як би відчути це рішення тілесно. Відчути емоції, які у вас виникають, стоячи на цьому рішенні, як реагує ваше тіло. Спробуйте уявити, що ви вже прийняли це рішення - чи комфортно вам з ним, чи не виникає тяжкості або ж полегшення, як ви з ним почуваєтесь? 


    Повторіть все те ж саме з іншим листочком і спробуйте відчути різницю і зрозуміти, що більш вам відкликається. Це чуттєва сторона вашого вибору, на яку ви також можете опиратись, приймаючи рішення.


    Поверніть себе в "тут і зараз". І можливо у вас з'явиться чіткіше бачення ситуації.

  • Nadi
    Nadi
    відредаговано 25. лис 2022, 18:58 Відповідь ✓
    Функції

    Дякую за таку розгорнуту і швидку пораду!

Категорії