Як зрозуміти чого боїться дитина

Valery
Valery
відредаговано 27. гру 2022, 12:03 в Ментальне здоров'я

Як можна розібратись зі страхом у дитини без звертань до психолога. 4 рочки. Коли розмова не допомагає. Я маю на увазі розпитування- дитина не може пояснити. Але каже, що просто чогось боїться. Ніякого стресу чи якихось таких подій не сталось. Дякую.

Найкраща відповідь

  • Maryna_Koptel
    Maryna_Koptel expert
    Відповідь ✓

    Вітаю, @Valery

    Авжеж, можна спробувати розібратись зі страхом без звертань до спеціаліста. У віці 4 роки чи трішки старше дітям важко висловити словами свої почуття. А страх є одним з наших базових почуттів, що попереджає про небезбеку для організму чи психиці. Особливо дітям важко озвучити та сформувати словесні конструкції сильних переживань або ж неприємних. Тому допомогти може не задавання прямих питань до дитини, а наприклад, арт-техніка "намалювати свій страх". І потім поговорити про малюнок, запитавши, "на що він схожий", "що нагадує тобі", "як ти думаєш, що це". Якщо дитина намалювала якийсь образ - запропонуйте дати йому ім'я. Потім спробуйте розмалювати малюнок (можна разом з дитиною) яскравими кольорами, або ж попросіть дитину домалювати щось, щоб те, що зображено на малюнку стало смішним або ж перестало лякати (наприклад, домалювати різнокольорові квіточки..).

    Розкажіть дитині, що боятися - це нормально. Адже страх допомогає нам і попереджає про небезбеку. Всі бояться, навіть дуже сильні люди.

    Також після можете запропонувати намалювати антипод страху, "зброю" проти страху, образ чи персонаж і також розпитайте про малюнок.

    Сподіваюся, ця техніка стане вам у пригоді і допоможе зрозуміти більше про страх у дитини.

Відповіді

Категорії