Порушився сон через стрес. Що робити?

Viktoria97
відредаговано 3. лис 2022, 14:44 в Ментальне здоров'я

Порадьте якісь техніки, коли збився режим сну. Я лягаю о 22 у ліжко, а засинаю в кращому випадку після часу ночи. Я знаю, що може це через стрес і те, що я нервую. Але я поки не хочу купувати снодійні, тому що мені потрібно брати термін до лікаря, а це довго. В мене раніше все було нормально, тому хочу обійтись без таблеток.

Найкращі відповіді

  • Yurii_EnableMe
    Відповідь ✓

    @Viktoria97 вітаю) ви зараз у якій країні перебуваєте?


    @Maryna_K на ваш досвід, це може бути пов'язане зі стресом? щось можна порекомендувати в даному випадку?

  • Maryna_Koptel
    Maryna_Koptel expert
    Відповідь ✓

    Вітаю @Viktoria97

    Так, скоріш за все труднощі з засинанням можуть бути викликані стресом. Підтримую вас в тому, що обираєте спосіб спробувати вирішити питання, не прибігаючи до медикаментів. Техніки, які хочу вам запропонувати, пов'язані із заспокоєнням нервової системи. І перше, що необхідно зробити - налагодити дихання. Для цього покладіть одну руку на груди, а другу на живіт. Дихайте через ніс. Вдох 3-4 сек, видох в 2 рази довший. Помічайте при цьому, як піднімається та опускається ваш живіт, як повітря заходить через ніс і потім виходить, як ваше тіло торкається ліжка. 

    Потім спробуйте зробити вправу «обійми метелика» - схрестіть руки на грудях так, щоб права кисть лягла на ліве плече, а ліва на праве. Почніть повільні, але відчутні поплескування долонями, начебто ваші руки — крила метелика. Зосередьтесь на вашому диханні і просто спостерігайте за процесом. Тривалість 2-5 хв.

    Попрактикуйте декілька днів і спостерігайте за результатом.

    Ще для теоретичного розуміння рекомендую статтю https://www.enableme.com.ua/ru/disabilities/bessonnica-ne-panikujte-7449

Відповіді

Категорії