https://community.enableme.org/ua/discussion/comment/283418#Comment_283418
@Roman Kovalchuk вітаю вас. З одного боку ендокринолог має рацію, адже cам по собі цукровий діабет не є підставою для визначення інвалідності. Інвалідність може бути надана в разі розвитку серйозних функціональних порушень, які можуть виникати на тлі цукрового діабету. При цьому тип діабету не має ніякого значення. Враховується лише тяжкість ускладнень, які заважають хворому підтримувати нормальний рівень працездатності.
Залежно від вираженості захворювання та ускладнень, до яких воно призводить, хворому може бути дана інвалідність тієї чи іншої групи. При найбільш важких формах діабету дається інвалідність 1 групи, а при легкому перебігу захворювання – 3 група.
Інвалідність 1 групи дається хворому у разі наявності таких порушень:
діабетична ретинопатія (сліпота на обидва ока);
діабетичні нейропатії – стійкі паралічі, атаксія;
серцева недостатність 3 ступеня;
часто виникають гіпоглікемічні коми;
діабетична енцефалопатія, що характеризується порушенням психіки і слабоумством;
хронічна ниркова недостатність термінальної стадії.
Інвалідність 2 групи при цукровому діабеті дається в таких випадках:
ретинопатія (менш виражена, ніж при 1 групі інвалідності);
хронічна ниркова недостатність за умови адекватного діалізу або успішної пересадки нирки;
діабетичні нейропатії 2 ступеня, які характеризуються парезами;
діабетична енцефалопатія.
Інвалідність 3 групи при цукровому діабеті дається у разі помірного перебігу захворювання, а також наявності симптомів легкої та середньої тяжкості.
Втім, я вважаю є сенс проконсультуватися з іншими лікарями, можливо вони зможуть вас направити на комісію і знайдуть для цього підставу.