Пожиттєва інвалідність:що відомо про постанову 2024

Olexandr_123
відредаговано 26. тра 2024 в Юридичні питання

Доброго дня. Прошу допомоги в розумінні даного документу (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/10-2015-%D0%BF#Text). Мені ще в 2006 році дали інвалідність після важкої ЧМТ і краніопластики. В цій постанові моя ситуація відповідає пункту "Дефект кісток черепа (3 кв. сантиметри і більше), не заміщений аутокісткою". Тоді в довідці про інвалідність була вказана дата переогляду (через рік), але я на переогляді не був і вже після того групу не поновлював. Увага питання - чи можна стверджувати, що моя інвалідність є пожиттєвою, посилаючись на дану постанову? Питання є особливо важливим на фоні мобілізації, тому дуже прошу допомоги.

Найкраща відповідь

  • svetlanaKovalenko
    відредаговано 26. тра 2024 Відповідь ✓

    Вітаю! Olexandr_123
    Можна буде затверджувати багато речей та термінів вашої інвалідності після проходження стаціонарного лікування та обстеження на даний час і після подання вашого пакету документів сімейним лікарям на МСЕК.

    Під дію закону потрібні діючі медичні висновки на даний момент.
    Все ж таки вам потрібно було проходити раніше медичну комісію як це було вам призначено та підтверджувати статус. Тому що ці процедури підтверджують, що ви потребуєте лікування, обстеження, реабілітації та інших лікувально-профілактичних заходів та надання вам відповідного статусу з інвалідності.

    Багато діагнозів продовжуються на рік і потребують постійного підтвердження.

Відповіді

  • Вітаю! Чи звертатись з цим питанням до свого сімейного лікаря? З вашого повідомлення не зрозуміло, чи є у вас наразі інвалідність чи ні? І яка у вас ситуація з військово-обліковим документом? Ви не придатний у мирний час і придатний у військовий?

  • Інвалідності зараз немає, була в період 2004-2006 років. У військовому квитку стаття 75б. Мене цікавить саме тлумачення цієї Постанови. Чи можна її розуміти так, що якщо інвалідність колись була встановлена за наявності "Дефект кісток черепа (3 кв. сантиметри і більше), не заміщений аутокісткою", чи можна посилаючись на цю постанову стверджувати що інвалідність автоматично вважається довічною?

  • Також зауважу, що "Дефект кісток черепа (3 кв. сантиметри і більше), не заміщений аутокісткою" нікуди не зник - він досі на місці.

  • як вона може бути довічною, якщо з 2007 року у вас вона не оформлена


    Долучу до цієї гілки наших експертів, подивимось, що вони скажуть

  • Ну я ж запитую про тлумачення постанови камбіну.

  • Зрозумів, дякую.

Категорії