В'їзд в ЄС на власному автомобілі.

Функції
Leon
Leon
відредаговано 29. лют 2024 в Для тих, хто в дорозі

Вітаю. Я інвалід першої групи (паралізовані ноги). Чи можу я в'їхати в ЄС на своєму автомобілі сам або з супроводжуючою особою?

Найкращі відповіді

  • Yurii_EnableMe
    Відповідь ✓
    Функції

    Вітаю у нашій спільноті!

    @Dmitri підскажи будь ласка

  • Dmitri
    Dmitri expert
    Відповідь ✓
    Функції

    @Leon вітаю. Виїхати в ЄС за кордон немає ніяких проблем. Згідно з офіційними даними Головного сервісного центру України, для цього вам знадобиться такий перелік документів:

    1. Посвідчення водія 

    2. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу оформлене на ім’я водія або пасажира; 

    3. Розпізнавальний знак України на авто (UA), розміщення якого не є обов’язковим за наявності позначення UA на номерному знаці; 

    4. Треба укласти договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів, тобто – міжнародну страховку "Зелена карта". 

    Окрім того, на автомобілі має бути державний номерний знак, що містить латинські літери (індивідуальний номерний знак діє тільки на території України). 

    До того ж водій, який не є власником авто повинен мати такий же перелік документів, як і власники. У такому випадку свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу для виїзду за кордон видається на ім’я кермувальника або пасажира.

    Для цього необхідно разом з власником автівки звернутись до сервісного центру МВС та оформити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу для виїзду за кордон. З собою треба взяти паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. 

    Після повернення з-за кордону, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на ім’я кермувальника, треба повернути в сервісний центр МВС впродовж 10 днів.  

    Довіреність на право керувати чужим автомобілем, за кордоном буде дійсна за кількох умов:


    • Документ потрібно перекласти мовою країни, в якій будете перебувати; 
    • Легалізувати документ у встановленому порядку (виконати процедури, які необхідні для визнання документа виданого в іншій країні - апостиль або консульська легалізація). 

    Ця процедура є складнішою, тож краще все таки оформити свідоцтво про реєстрацію для виїзду за кордон. 

    Допомога

Відповіді

  • Dmitri
    Функції

    @Leon скажіть будь ласка, чи була вам корисною інформація? Можливо ще залишились питання?

    Допомога

Категорії