Потрібна консультація. Виїзд до Німеччини 2023

Функції
HalynaSh
HalynaSh
відредаговано 13. лис 2023, 15:50 в Для біженців у 🇩🇪 Німеччині

Добрий день. Звертаюсь до вас з метою консультації як правильно організувати свої дії покроково, щоб виїхати з України до Німеччини з метою тимчасового захисту.

Планую виїхати приблизно 15-16 грудня 2023 р. В якому напрямку мені рухатись краще за все? В яких землях зараз приймають біженців таких як я? Можливо дасте мені сайт, з яким треба зазделегідь сконтактувати та повідомити про свій приїзд?

Про себе повідомляю: Я - одинока жінка, мені 64 роки. без інвалідності. Стан здоров'я - у відповідності до віку. Живу в районі морського порту, який майже щоденно під ракетними ворожими обстрілами.

Найкраща відповідь

  • Dmitri
    Dmitri expert
    Відповідь ✓
    Функції

    @HalynaSh вітаю. Взагалі то наразі біженців з України приймають в таких землях:

    • Баден-Вюртемберг (Baden-Württemberg);

    • Гессен (Hessen); • Рейнланд-Пфальц (Rheinland-Pfalz);

    • Саксонія (Sachsen); • Тюрингія (Thüringen).

    Але! Список земель, які готові приймати українських переселенців, може змінюватися щоденно. Між федеральними землями існує угода щодо квоти на прийом переселенців. Ті землі, які вже перевищили свою квоту, можуть тимчасово "закриватися". Людей, які прибувають до таборів на територіях, які не приймають нових переселенців, перенаправляють до земель, які готові прийняти.

    Наразі всі квоти вже на межі, тому статус "земля приймає/не приймає" може змінюватися кілька разів протягом одного дня, і немає можливості передбачити, що буде далі, тим паче, що ви плануєте переїзд через місяць. Тому краще за все напередодні поїздки, вам було б звернутися на гарячу лінію Федерального адміністративного управління (BVA). Ця лінія створена спеціально для «пізніх» переселенців. Вона працює так: з понеділка по четвер з 8:00 до 16:30 і в п'ятницю до 15:00, а також у вихідні дні з 8:00 до 13:00 за телефоном 0049 22899358-20255.

    Також радимо завітати на сайт Федеральної агенції у справах біженців (там українізовані розділи) і дізнатися актуальну інформацію з реєстрації та отримання статусу тимчасового захисту. Ось сайт:

    Крім того, думаю вам буде корисною ось ця наша стаття, в якій докладно розписано що робити при переїзді до Німеччини, та на яку соціальну і гуманітарну допомогу можуть розраховувати українські біженці:


    Допомога

Відповіді

  • Вітаємо у нашій спільноті!

    Виїзд до Німеччини серед українців популярне питання, торік ми мали багато на цю тему інформації. Спробуємо вам допомогти, але варто врахувати, що допомога з боку Німеччини та інших європейських країн вже не така активна, як це було в перші фази війни.

    @Dmitri запропонуй будь ласка варіант для виїзду та корисні ресурси, можливо гілки з нашої спільноти будуть якісь корисні

  • Dmitri
    Функції

    Крім того, рекомендував би звернутися вам до однієї з найбільших спільнот українців в Німеччині у фейсбуку. Люди, які вже здійснили такий переїзд зможуть більш детально розповісти про умови в різних таборах біженців, розміщенні, тощо. Ось вона:

    https://m.facebook.com/groups/ukinim/?locale=uk_UA

    Допомога

Категорії