Біполярний розлад і інвалідність

Функції
rina
rina
відредаговано 11. тра 2023, 13:47 в Ментальне здоров'я

Доброго дня. З початку повномасштабного вторгнення я живу у Польщі сама, чоловік стільки ж часу в ЗСУ.

Майже усе життя я страждаю від депресії, 5 місяців тому наважилася звернутись до польського психіатра. Отримала діагнози - біполярний розлад (дуже часта депресія, гіпоманія дуже рідко), тривожний розлад і межовий розлад особистості (бордерлайн - під питанням). З січня 2023 приймаю ломотриджин, начебто трохи краще (депресивні епізоди стали коротші), але надалі страждаю.

Маю наступні питання, не знаю з чого почати😣:

1) Якщо на основі своїх діагнозів отримаю групу інвалідності в Польщі, як її підтвердити в Україні?

2) Чи реально в Україні отримати групу інвалідності на підставі діагнозу /історії хвороби в польського психіатра? І що знадобиться в МСЕК?

3) Як проходить МСЕК для біполярного розладу? В звичайному стані я виглядаю як звичайна людина без будь-яких когнітивних порушень, в депресивних епізодах - суїцидальні думки, безвихідь і ін ознаки клінічної депресії. В сенсі, чи достатньо буде лише діагнозу від психіатра чи ще якісь докази хвороби (але які?)?

Буду вдячна за будь-яку інформацію!


Додатково:

*з березня 2020 працюю з психотерапевтом (запит - депресія, тривога)

Відповіді

Категорії