Кошмари та психі у чоловіка. Він повернувся з війни

Функції

Доброго дня. В мене така проблема - чоловік вернувся додому дуже злий. Він був під Харковом і що він там пройшов я не знаю, уникає розмов. Почав випивати. Я його не впізнаю, ніби інша людина. Ми разом більше 30 років, але я таким його не бачила ніколи. Він майже не спить, його підкидає з ліжка з кошмарами. Нервовий і замкнений, зривається на мене зза найменшої дрібниці. До лікаря не хоче. Я йому даю заспокійливі з їжою але мені некомфортно, і обманювати не хочу, і терпіти це важко.

Я бачу мені самій потрібний психолог. Щоби я хоча би знала як реагувати на це все. Розлучатись не хочу, в нас діти. Чи можете мені надати безкоштовного психолога? Чи може психолог допомогти чоловіку? Які заспокійливі краще давати? До якого лікаря можна піти? Дякую. Дуже прошу допомогти вас

Найкраща відповідь

  • Настя
    Настя expert
    Відповідь ✓
    Функції

    @МаринаМарченко В Хмельницькому діє центр «Плюс Плюс ++», відкритий у партнерстві з Veteran Hub. Там працюють фахівці різних профілів (практикуючі психіатри, неврологи і психологи як дитячі, так і для дорослих, юристи, які працюють з ветеранами) і часом залучаються спеціалісти з вінницького Veteran Hub.

    Хмельницький «Плюс Плюс ++» відкритий на базі ГО «Інститут психосоматики і травматерапії» і працює в будні дні з 9:00 до 12:00 та в суботу з 11:00 до 16:00 за адресою: вулиця Соборна, 9, 4-й поверх, кабінет 422, тел. +38 096 139 26 19

Відповіді

  • МаринаМарченко Марина, вітаю у нашій спільноті!


    Дякую, що звернулися до нас. З нашого боку постараємось вам допомогти, залучимо нашого експерта-психолога.

  • JuliaFlower
    Функції

    Добрий день


    Я рекомендую чудову онлайн-платформу, там є досвідчині фахівці


    Онлайн-платформа безкоштовної психологічної допомоги постраждалим від війни. Мета проекту Ucare.me - це подбати про психічне здоров’я українців незалежно від їхнього віку, статі, місця проживання та достатку, популяризувати отримання психологічної підтримки у суспільстві, підтримати психологів та інтегрувати проєкт у систему охорони здоров’я України по роботі з сімейними лікарями.


    https://www.ucare.me 

  • Настя
    Функції

    @МаринаМарченко здрастуйте!

    Є такий спеціалізований ресурс https://veteranhub.com.ua/ - там надають психологічну (і не тільки) допомогу для ветеранів і їхніх сімей. Ви можете отримати консультацію телефоном чи очно, якщо знаходитесь у Києві чи Вінниці.

    Також можете зазирнути на їхню сторінку в facebook: https://www.facebook.com/VeteranHubUa/

    Також, якщо Ви підкажете місто, в якому знаходитесь, ми пошукаємо спеціалізовані фундації у Вашому місті.

    Бережіть себе!

  • Olga_EnableMe
    Функції

    МаринаМарченко вітаю!

    Дякую, що звернулись в нашу спільноту. Памятайте, що ви не самі у вашій біді і ми тут для того, щоби підтримати та допомогти.


    Найперше, важливе, - вашому чоловіку потрібна реабілітація для повернення до життя після війни. Самотужки цей шлях пройти важко і деколи нереально, адже війна це надмірний стрес, що призводить до порушень психічного здоровя в тому числі. Не гайте часу, вмовляйте чоловіка звернутись у вищезгаданий центр ветеранів.


    Щодо вас. Зараз ви переживаєте великий стрес та відчай через неспроможність допомогти близькій людині. Вам потрібні підтримка і поради спеціалістів, які точно знають як лікувати травму війни. Раджу вам звернутись до центру ветеранів разом з чоловіком - у них є спеціально розроблені програми та інструкції на такі випадки.


    Не раджу вам давати будь-які ліки без консультації зі спеціалістом, а також вживати їх самостійно. Це може погіршити ваш стан.


    Ось тут ви можете почитати поради психологів, як допомогти собі у важкій ситуації, та знайти інформації щодо наслідків війни для нашої психіки. 

    https://www.enableme.com.ua/ua/article/trivoznist-ta-stresi-vijni-so-robiti-9263


    В якому ви місті, МаринаМарченко ? Спробуємо відшукати вам спеціалістів для допомоги онлайн або офлайн

  • Дякую вам всім за підтримку! Мені важливо було виговоритись. Дякую що вислухали

  • Ми в Хмельницькому. Тут можуть бути такі центри реабілітації?

  • Lianaodessa
    Функції

    Безкоштовну телефонну консультацію психолога цілодобово можна отримати за номером 0-800-50-12-12

  • Настя
    Функції

    Щиро раджу Вам звернутись до психолога - раджу, як пацієнт) Хороший фахівець вміє "вислухати правильно" - так, що Ви самі знайдете полегшення і вихід із найскладніших ситуацій. Бажаю Вам усього найкращого!

  • Настя
    Функції

    @МаринаМарченко Добрий день! Як Ваші справи? Вдалося поспілкуватися з фахівцями, залучити чоловіка до цього?

  • Anatolii96
    Функції

    Дайте голос своїм переживанням: проєкт, що надає психологічну підтримку чоловікам

    До дня ментального здоров’я вийшло відео, яке розповідає про Лінію психологічної підтримки для чоловіків за номером 2345. Це проєкт, що допомагає чоловікам справлятися з психологічними труднощами та переживаннями. 

    Проєкт реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, за підтримки уряду Великої Британії у співпраці з ГО Інноваційні соціальні рішення. 

    Лінія підтримки за номером 2345 покликана допомогти чоловікам стабілізувати свій емоційний стан, знайти внутрішні ресурси для виходу зі складних ситуацій та усвідомити проблемні аспекти поведінки. 

    На лінію психологічної підтримки чоловіки можуть телефонувати з будь-яких питань, що викликають стрес: проблеми на роботі чи у стосунках, переживання через війну, складнощі у регуляції гніву тощо.

    Лінія уже отримала більш ніж 7 500 дзвінків від чоловіків. Вона анонімна, безкоштовна та доступна цілодобово за номером 2345.

    Оператор(к)ами лінії є кваліфіковані психологи/-ині з багаторічним досвідом психологічної практики.

    Робота гарячої лінії забезпечується UNFPA у співпраці з ГО Інноваційні соціальні рішення у межах проєкту EMBRACE: Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної системи протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству. Її запуск став можливий завдяки фінансовій підтримці уряду Великої Британії.

    UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами вони працюють у 150 країнах та територіях світу, з 1997 року і в Україні. Більше інформації про UNFPA та їхню роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org




Категорії