Як отримати допомого інваліду з онкології в Європі

Функції
Yuriii
Yuriii
відредаговано 4. тра 2023, 14:27 в Хронічні захворювання

Добрий день! Зараз прохожу лікування по онкології, успішно, але звісно витрати великі. Хочу дізнатись чи можу я оформити інвалідність, яку групу і які пільги можу мати. Також чи можливий виїзд за кордон - у мене родина в Іспанії і я хочу поїхати на так би мовити реабілітацію. На що я можу розраховувати там? Чи можу отримувати виплати з інвалідності, чи є реабілітація і також чи можу за законом отримувати виплати і в Україні, і в Іспанії?

Відповіді

  • Юрій, вітаю у нашій спільноті!


    Щоб оформити інвалідність, це не один день, не швидко. Ви зараз в Україні?

  • Yuriii
    Функції

    Вітаю! В Україні, розумію що це не один день

  • Dmitri
    Функції

    @Yuriii доброго дня. Інвалідність по онкології в Україні оформити можливо. Необхідною умовою до цього є перебування на лікарняному безперервно протягом чотирьох місяців. Докладніше про це почитайте ось тут у нас у спільноті:


    Допомога

  • Dmitri
    Функції

    @Yuriii щодо підтвердження інвалідності в Іспанії, все одно доведеться пройти і там медогляд, автоматично це не робиться в ЄС. Докладніше про це, та на які виплати в Іспанії у зв’язку з інвалідністю ви можете розраховувати, почитайте тут:


    Допомога

  • Настя
    Функції

    @Yuriii Добрий день!

    Теоретично Ви можете спробувати отримати дозвіл на виїзд і без посвідчення про інвалідність. Для цього вам потрібно зібрати усідокументи про:

    • діагностику,
    • встановлений діагноз,
    • призначене лікування,
    • свідчення про надання групи інвалідності (якщо встигли отримати),
    • назву та адресу іноземного лікувального закладу, до якого хочуть звернутись для продовження лікування (можна докласти запрошення від них, якщо воно є)

    З усіма цими документами потрібно звернутись до найближчого військкомату з проханням видати вам висновок ВЛК, в якому має бути зазначено "Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку" та код захворювання.

    Але тут все залежить від важкості захворювання, обґрунтованої необхідності виїхати на лікування/реабілітацію за кордон та розпоряджень, якими керуватиметься військомат на момент звернення.

    Крім того, від складності захворювання залежить і період виключення з військового обліку, на який Вам буде дозволений виїзд.


    Ось тут є перелік кращих клінік Іспанії для лікування онкологічних захворювань. Ви можете зконтактуватися з клініками (електронною поштою) і дізнатися, чи візьмуть вони Вас на лікування/реабілітацію, на яких умовах і чи складуть запрошення.


    Якщо ж Ви виїдете в інший спосіб (наприклад, з посвідченням про інвалідність) та на необмежений період і отримаєте в Іспанії статус тимчасового захисту, то зможете спробувати звернутися до одного із центрів первинної медичної допомоги з проханням про організацію реабілітації (за посиланням можна знайти найближчий такий центр). Можливо, для цього буде потрібно спочатку підтвердити інвалідність.


    Бажаємо здоров'я і успіху у вирішені питань!

  • Yuriii
    Функції

    Дякую!

    Я військовий

  • Olga_EnableMe
    Функції

    В Іспанії, після лтримання статусу біженця, вам треба буде подати ваші наявні документи з лікування, перекладені для початку в гунлтранслейті (але вичитані кимось, хто знає мову). Для співбесіди з лікарем потрібен буде перекладач, який знає медицинську термінологію. Після чого вам нададуть процент з інвалідності (у них немає груп), при чому найімовірніше найнижчий процент, при якому виплати відсутні або мінімальні. Після чого ви подаєте на апеляцію та проходите повторно освідчення вже у іспанських лікарів і отримуєте відповідний процент та виплати. Приготуйтесь до того, що це займе час до кількох місяців через бюрократичність Європи та не дуже гостре бажання призначати виплати. Але! Все реально, тому боротись треба і виборювати свої права та пільги.

    Також по медичній страховці будуть доступні певні медикаменти і процедури ще до оформлення інвалідності.

    Наразі місцеві українці кажуть, що обіцяних грошей за прихисток Іспанія так і не платить, можливо це зміниться. Утім Іспанія недорога країна з якісною їжею та хорошим кліматом для реабілітації.

    @Yurii чи потрібна вам ще якась інформація? Можливо, юрист або контакти волонтерів в Іспанії?

    І дякуємо вам за службу! Слава Україні та Героям слава 💙💛

  • Yuriii
    Функції

    Дякую!!!Поки що інформації досить

Категорії