Підтвердження інвалідності в країні перебування

Функції

Звертаюсь по допомогу, навіть не знаю, з чого почати. Неочікувано захворів дорослий син, прояви хвороби почались за рік до війни. До лікаря йти відмовлявся категорично. Вдалося тільки з приводу обов'язкової явки до військомату з початку війни. Сина обстежили. Психіатрія, призначили ІІ групу інвалідності. Зараз ми в Нідерландах, я так розумію, що надовго, мені потрібно підтвердити документально інвалідність сина тут, в країні перебування. Можливо, передбачена соціальна допомога саме особам з інвалідністю за психіатричними захворюваннями.

Заздалегідь вдячна. З повагою, Ж. Сочивець

Відповіді

  • Жанна Сочивец вітаємо на нашій платформі)


    спробуємо допомогти у цьому питанні

  • JuliaFlower
    JuliaFlower ✭✭✭
    відредаговано 7. лют 2023, 20:25
    Функції

    @Жанна Сочивец Вітаю)


    Знайшла інформацію щодо вашого питання.


    Рішення надавати виплати чи не надавати приймає муніципалітет.

    Підтримка людей з інвалідністю надається через Закон про соціальну підтримку (WMO).


    Біженці також можуть подати заявку через WMO-стійку муніципалітету, де вони проживають.


    У цілому нині процес виглядає так:


    Повідомте про свій запит на допомогу та підтримку через WMO-стійку вашого муніципалітету. У більшості муніципалітетів ви можете заповнити онлайн форму заявки WMO також там можливо дізнатися про інший вид допомоги, якщо буде відмова по вашому запиту.


    В Нідерландах не відбувається автоматичного підтвердження статусу інвалідності. Наприклад, якщо у вас у Україні друга група інвалідності через діагноз цукровий діабет, або інше, в Нідерландах він не вважається підставою для оформлення статуту інвалідності. Потрібно уточнювати у лікаря


    Почитайте більш детальну інформацію:


    тут та ось на цьому сайті

  • Дякую Вам.

Категорії