Саме час щоб накивати п'ятами за кордон😏💖🖤😊❤️

Реально, враховуючи цей закон:

Суть: введіть в гугл чи можна виїхати хлопцю за кордон 22 років тож там і побачите цей закон

(P.s. я вставлю скріншотом бо текст той не можу ввести

SmartSelect_20250830-212144_Samsung Internet.jpg

Ось текст, у скріншоті

тому Тож я саме активно думаю над тим щоб виїхати за кордон, мені 21 зараз то якраз саме то щоб думати над тим щоб накивати пятами з України

Поки problems це: закордонний паспорт зробити якого не маю і вивести 2 лишаї щоб на рябі поробити тих 2-3 місяці і виїхати

І якщо не помиляюсь то резерв+ це і є військово-облікові документи, тож з цим проблем не має бути тож))

Буду думати щоб все було чікі-пікі бо з моєї сімї я один лиш можу за кордон поки виїхати і я не знаю чи мене мої пустять (та і самому якось стрьомно буде за кордоном🤯😰😢)

<div class="js-embed embedResponsive" recordid":292958,"recordtype":"comment","body":"я думаю, ви можете проконсультуватися з нашим експертом з міграції - яку країну обрати, як виїхати і так далі Долучити експерта до цього питання?<\/p>

Якщо від мене - то їхати.<\/p>","bodyRaw":"[{\"type\":\"p\",\"children\":[{\"text\":\"я думаю, ви можете проконсультуватися з нашим експертом з міграції - яку країну обрати, як виїхати і так далі Долучити експерта до цього питання?\"}]},{\"type\":\"p\",\"children\":[{\"text\":\"Якщо від мене - то їхати.\"}]}]","format":"rich2","dateInserted":"2025-08-31T21:29:08+00:00","insertUser":{"userID":72720,"name":"Olga_EnableMe","url":"https:\/\/enableme.vanillacommunities.com\/profile\/Olga_EnableMe","photoUrl":"https:\/\/us.v-cdn.net\/6032412\/uploads\/userpics\/51URMV54K7AZ\/nVI5EZL9ID4BN.jpg","dateLastActive":"2025-09-01T20:38:28+00:00","banned":0,"punished":0,"private":false,"label":"✭✭✭","labelHtml":"✭✭✭"},"displayOptions":{"showUserLabel":false,"showCompactUserInfo":true,"showDiscussionLink":false,"showPostLink":false,"showCategoryLink":false,"renderFullContent":false,"expandByDefault":false},"url":"https:\/\/community.enableme.org\/ua\/discussion\/comment\/292958#Comment_292958","embedType":"quote","embedStyle":"rich_embed_card"}"> https://community.enableme.org/ua/discussion/comment/292958#Comment_292958

Так, буду радий якщо долучите експерта в цьому питанні

Serguij доброго дня!

Немає «правильного» чи «неправильного» рішення. Є твої особисті цінності та пріоритети. Хтось залишиться, щоб будувати своє майбутнє тут. Хтось виїде, щоб спробувати інше життя і здобути досвід.

Головне — щоб твій вибір був усвідомленим і виходив із внутрішньої сили, а не з паніки чи тиску ззовні.

Коли з’являється закон чи нове правило, природно думати: «Може, саме час скористатися шансом». Але перш ніж приймати рішення, важливо чесно відповісти собі на кілька запитань:

  • Я чого більше прагну зараз — втекти від труднощів чи знайти нові можливості?

  • Чи готовий(а) я до викликів за кордоном: адаптації, іншої мови, культури, віддаленості від рідних?

  • Які мої довгострокові цілі, і чи допоможе мені цей крок до них наблизитися?

2 Likes

Serguij

Тут не про “накивати пʼятами”, а про мету, скорше, як правильно тут пише наш експерт Роман.

Твій вибір має бути усвідомленим, зваженим і таким, що враховує твої ресурси та можливості.

У такому віці починати нове життя — це взагалі дуже круто. Якщо ти розглядаєш варіант не просто «пересидіти війну» у безпечному місці, а дійсно будувати своє життя і залишитися в цій країні, то це чудовий час для цього.

У тебе буде можливість отримати освіту в новій країні, а в майбутньому — вища зарплата та більше можливостей для розвитку. Тому я дуже раджу серйозно і відповідально обміркувати, як саме ти хочеш будувати своє життя в іншій країні, і прийняти рішення усвідомлено.

Я сама біженка, і можу поділитися тим, що знаю і що мені допомогло.

По-перше, готовий ти вчити мову нової країни? Це дуже важливо. Без знання мови буде складно спілкуватися, оформляти документи, шукати роботу. Звісно, є ChatGPT, Google Translate та інші інструменти, але їх мало — тобі доведеться вчити мову. Щоб досягти рівня А1-А2, з яким легально можна працювати, знадобиться рік, а додатковий рік піде на покращення рівня. Якщо навчання буде повільним, цей термін може збільшитися.

По-друге, подумай про стартові умови. Якщо у тебе є стабільне місце за кордоном, де живуть родичі або друзі, буде легше адаптуватися. Вони допоможуть з оформленням документів, медичної страховки, пошуком роботи та соціальної допомоги.

По-третє, фінансове питання. Без стартового капіталу не варто розглядати дорогі країни на кшталт Канади чи США — доведеться відразу шукати роботу, щоб мати хоча б їжу. Так, є фудбанки, але цього недостатньо, особливо якщо є додаткові витрати.

По-четверте, ким ти можеш працювати? Якщо зараз ти не можеш або не хочеш працювати, обирай країни з хорошою соціальною підтримкою, наприклад, Німеччину або Бельгію. Там виплачують допомогу, оплачують курси мови і дають час, щоб прийти в себе, впоратися зі стресом та організувати подальший шлях.

Serguij ✭✭

В чому питання? Їхати чи ні?

<div class="js-embed embedResponsive" recordid":292953,"recordtype":"comment","body":"Serguij<\/code><\/a> ✭✭<\/code><\/p>

В чому питання? Їхати чи ні?<\/p>","bodyRaw":"[{\"type\":\"p\",\"children\":[{\"text\":\"\"},{\"type\":\"a\",\"url\":\"https:\\\/\\\/community.enableme.org\\\/ua\\\/profile\\\/Serguij\",\"target\":\"_blank\",\"children\":[{\"text\":\"Serguij\",\"code\":true}]},{\"text\":\" ✭✭\",\"code\":true}]},{\"type\":\"p\",\"children\":[{\"text\":\"В чому питання? Їхати чи ні?\"}]}]","format":"rich2","dateInserted":"2025-08-30T20:24:15+00:00","insertUser":{"userID":72720,"name":"Olga_EnableMe","url":"https:\/\/enableme.vanillacommunities.com\/profile\/Olga_EnableMe","photoUrl":"https:\/\/us.v-cdn.net\/6032412\/uploads\/userpics\/51URMV54K7AZ\/nVI5EZL9ID4BN.jpg","dateLastActive":"2025-09-01T20:38:28+00:00","banned":0,"punished":0,"private":false,"label":"✭✭✭","labelHtml":"✭✭✭"},"displayOptions":{"showUserLabel":false,"showCompactUserInfo":true,"showDiscussionLink":false,"showPostLink":false,"showCategoryLink":false,"renderFullContent":false,"expandByDefault":false},"url":"https:\/\/community.enableme.org\/ua\/discussion\/comment\/292953#Comment_292953","embedType":"quote","embedStyle":"rich_embed_card"}"> https://community.enableme.org/ua/discussion/comment/292953#Comment_292953

Саме так, бо наче і можу виїхати але якось дуже стрьомно чесно кажучи

я думаю, ви можете проконсультуватися з нашим експертом з міграції - яку країну обрати, як виїхати і так далі Долучити експерта до цього питання?

Якщо від мене - то їхати.

супер, тоді можете все детально розпитати у @Dmitri

<div class="js-embed embedResponsive" recordid":292965,"recordtype":"comment","body":"супер, тоді можете все детально розпитати у @Dmitri<\/a> <\/p>","bodyRaw":"[{\"type\":\"p\",\"children\":[{\"text\":\"супер, тоді можете все детально розпитати у \"},{\"type\":\"@\",\"children\":[{\"text\":\"\"}],\"userID\":73333,\"name\":\"Dmitri\",\"url\":\"https:\\\/\\\/community.enableme.org\\\/profile\\\/Dmitri\",\"photoUrl\":\"https:\\\/\\\/us.v-cdn.net\\\/6032412\\\/uploads\\\/userpics\\\/07FL7CCVS1NH\\\/nQ1TQJT8SM5X8.jpeg\",\"dateLastActive\":\"2025-09-01T08:21:10+00:00\",\"banned\":0,\"punished\":0,\"private\":false,\"domID\":\"mentionSuggestion73333\",\"value\":\"\"},{\"text\":\" \"}]}]","format":"rich2","dateInserted":"2025-09-01T08:45:14+00:00","insertUser":{"userID":72720,"name":"Olga_EnableMe","url":"https:\/\/enableme.vanillacommunities.com\/profile\/Olga_EnableMe","photoUrl":"https:\/\/us.v-cdn.net\/6032412\/uploads\/userpics\/51URMV54K7AZ\/nVI5EZL9ID4BN.jpg","dateLastActive":"2025-09-01T20:38:28+00:00","banned":0,"punished":0,"private":false,"label":"✭✭✭","labelHtml":"✭✭✭"},"displayOptions":{"showUserLabel":false,"showCompactUserInfo":true,"showDiscussionLink":false,"showPostLink":false,"showCategoryLink":false,"renderFullContent":false,"expandByDefault":false},"url":"https:\/\/community.enableme.org\/ua\/discussion\/comment\/292965#Comment_292965","embedType":"quote","embedStyle":"rich_embed_card"}"> https://community.enableme.org/ua/discussion/comment/292965#Comment_292965

Я не знаю як спитати у нього це😢

<div class="js-embed embedResponsive" recordid":292968,"recordtype":"comment","body":"https:\/\/community.enableme.org\/ua\/discussion\/comment\/292965#Comment_292965<\/a><\/p>

Я не знаю як спитати у нього це😢<\/p>","bodyRaw":"[{\"type\":\"rich_embed_card\",\"children\":[{\"text\":\"\"}],\"dataSourceType\":\"url\",\"url\":\"https:\\\/\\\/community.enableme.org\\\/ua\\\/discussion\\\/comment\\\/292965#Comment_292965\",\"embedData\":{\"url\":\"https:\\\/\\\/community.enableme.org\\\/ua\\\/discussion\\\/comment\\\/292965#Comment_292965\",\"embedType\":\"link\"}},{\"type\":\"p\",\"children\":[{\"text\":\"Я не знаю як спитати у нього це😢\"}]}]","format":"rich2","dateInserted":"2025-09-01T10:59:41+00:00","insertUser":{"userID":80339,"name":"Serguij","url":"https:\/\/enableme.vanillacommunities.com\/profile\/Serguij","photoUrl":"upload://oSRlmYI9iBlxh1Z7HsD1Iqjx2uN.jpeg","dateLastActive":"2025-09-01T18:00:06+00:00","banned":0,"punished":0,"private":false,"label":"✭✭","labelHtml":"✭✭"},"displayOptions":{"showUserLabel":false,"showCompactUserInfo":true,"showDiscussionLink":false,"showPostLink":false,"showCategoryLink":false,"renderFullContent":false,"expandByDefault":false},"url":"https:\/\/community.enableme.org\/ua\/discussion\/comment\/292968#Comment_292968","embedType":"quote","embedStyle":"rich_embed_card"}"> https://community.enableme.org/ua/discussion/comment/292968#Comment_292968

@Serguij вітаю. А що у вас з резервом? Ніяких штрафів, розшуків не пише? Тому що коли є проблеми, потрібно буде до виїзду їх закрити.

Щодо конкретної країни. Тут спершу треба визначитися а як справи у вас з мовами? Зазвичай, якщо хочеться більш-менш звичного мовного середовища, то радять Польщу або ж Чехію. І мови подібні і українська діаспора там велика. Та як на мене, Польща зараз не найкращий варіант, адже зважаючи на політичні процеси, напруження там щодо українських біженців буде зростати, виплати вже зараз скорочують.

Тому я бачив би варіанти або ж Німеччини. Бо соціальний захист і інша допомога, або ж більш екзотична Європа, наприклад Бельгія. Але в цих країнах треба буде вчити місцеві мови. Щоправда, вони цьому сприяють (є мовні курси), однак, для початку треба вирішити для себе, наскільки це вам підходить. І ще: а яка у вас професія? Від цього також можна відштовхуватися при виборі країни.