Добрий день. Дали третю групу інвалідності, сходила в пенсійний фонд і вони сказали що як немає стажу/трудової книжки, то вони і не видадуть пенсійниник. Нібито пенсія була оформлена як “соціальна допомога”.
І соціальній службі сказали що вони документів не роблять.
Чи можливо ще десь зробити пенсійник і чи потрібен він при прийомі на роботу?
Ви також можете отримати посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу. Воно безкоштовно оформлюється та видається структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських (районних) рад (тобто органів соціального захисту населення) за місцем перебування на обліку як одержувача державної соціальної допомоги. Детальніше про це розписано на порталі Урядового контакцентру.
Щодо необхідності предʼявляти таке посвідчення при прийомі на роботу, то відповідно до чинного законодавства такої вимоги немає і вимагати його роботодавець не має права. Але може просити прдедʼявити задля підтвердження права на пільги чи виконання нормативу з працевлаштування та для зручності кадрового обліку тощо.
Вітаю. Для роботи пенсійник дійсно взагалі не потрібен. Роботодавцю важливо тільки, що у вас є група інвалідності — показуєте довідку і, якщо є, ІПР. Все. Пенсійне посвідчення ніхто не вимагає.
Якщо хочете мати якийсь документ “на руках”, сходіть в Управління соціального захисту населення і попросіть довідку, що ви отримуєте соцдопомогу по інвалідності — зазвичай її дають без проблем.
Коротше: нічого ви не втратили, і для роботи це взагалі не критично. Якщо стажу нема — це нормальна ситуація.