Встановлення інвалідності в Данії

Настройки
Mariupol
Mariupol
отредактировано 26. мар 2024 Раздел: Для беженцев в странах 🇪🇺 ЕС

Доброго дня. Я знаходжуся в Данії. В Маріуполі 16 березня під час бойових дій отримала поранення внаслідок чого ампутували ногу. Я цивільна особа. Окрім паперового паспорта України ніяких документів у мене немає.

Як я можу знаходячись в Данії встановити інвалідність? Чи можу я встановити що інвалідність набула через війну? Якщо це зараз неможливо, чи потрібно мені , і які саме документи підготувати в Данії, щоб потім не виникло проблем при оформленні інвалідності коли я повернуся в Україну ?

Зараз я не маю фізичної можливості приїхати в Україну для вирішення цього питання.

Лучшие ответы

  • VMoroz
    VMoroz expert
    Ответ ✓
    Настройки

    Терміну як такого немає, по поверненню звернетесь, пройдете МСЕК (комісія, яка встановлює інвалідність) і отримаєте відповідну групу.

    Управляющий партнер

    адвокатского объединения "Suprema Lex",

    адвокат Мороз Виктор Павлович

  • VMoroz
    VMoroz expert
    Ответ ✓
    Настройки

    Знаходячись в Данії, в Україні Ви інвалідність не отримаєте, данські юристи могли допомогти з оформленням інвалідності в їх країні. В Україні зможете оформити інавлідність по поверненню.

    Управляющий партнер

    адвокатского объединения "Suprema Lex",

    адвокат Мороз Виктор Павлович

Ответы

  • Yurii_EnableMe
    Настройки

    @Mariupol добрий день)


    ми ще не мали таких прикладів. Взагалі отримати інвалідність через війну не так просто, тим більше, коли громадянин не в Україні. @VMoroz підкажіть яка зараз є актуальна інформація

  • VMoroz
    Настройки

    Доброго дня!

    Маю припущення, яке потребує подальшої Вашої консультації з датськими юристами, що інвалідність в Данії Ви можете оформити лише в загальному порядку (аналогічно громадянам Данії).

    Що така інвалідність набута внаслідок війни, Данія, навряд, встановить і тут треба збирати докази того, як саме вона набута (фотографії/свідки) і, скоріше за все, встановлювати причину набуття інвалідності в судовому порядку.

    Управляющий партнер

    адвокатского объединения "Suprema Lex",

    адвокат Мороз Виктор Павлович

  • Mariupol
    Mariupol
    отредактировано 9. дек 2022, 22:54
    Настройки

    @VMoroz А чи можуть бути складнощі при оформленні інвалідності з юридичної точки зору через,те що я тривалий час пробула закордоном і не оформилася одразу?Чи є якісь регламентований термін ?

  • Yurii_EnableMe
    Настройки

    Пані Mariupol, дублюю ваше питання тут:

    Я зверталася вже до вас сприводу питання як я можу оформити інвалідність знаходячись у Данії,та отримала відповідь що я маю проконсультуватися з Данськими юристами.

    Нажаль, Данськи юристи не стикалися з законодавством України. Вони не можуть надати мені інформацію про те як я ,громадянка України, яка внаслідок війни втратила ногу, можу оформити інвалідність у своїй країні тимчасово знаходячись за її межами.І чи треба мені якісь документи від Данських лікарів,і якщо треба то які саме.

    Сподіваюся на вашу допомогу в роз'ясненні цього питання.

  • VMoroz
    Настройки

    Регламентованого терміну немає

    Управляющий партнер

    адвокатского объединения "Suprema Lex",

    адвокат Мороз Виктор Павлович

Разделы