Досвід прийому Риталіну при розсіяності?

Функції
Valuable_Discussions_EnableMe
відредаговано 28. чер 2023, 15:39 в Сенсорні порушення

Хочу спробувати лікування Риталіном, тому що мені часто говорять, що я неуважний. 

Так було роками і нічого не змінюється.

Часто я неуважний, бо думаю про щось інше.

Однак лікарі рідко призначають Риталін при аутизмі.

Вони часто відмовляються призначати Риталін навіть дорослим, кажуть, що вони мають справлятися без ліків.

1. Хто виписує щось подібне? Невролог, психіатр чи терапевт?

2. Як краще обґрунтувати своє прохання? Достатньо сказати, що недавно я не здав екзамени через неможливість зосередитись?

The posts from this dummy user come from real users from the German-speaking community throughout the 15 year-long exchange on the forum.

Найкраща відповідь

  • Valuable_Discussions_EnableMe
    Функції

    A1:

    Загалом, є різниця між аутизмом і СПАУ.

    Риталін кращий, ніж про нього говорять. Запитайте у свого сімейного лікаря, він знає більше.

    Особисто я був би щасливий, якби про СПАУ знали 50 років тому… мене просто називали дурним… а тим часом я чудово живу із своєю розсіяністю, і навіть моя дружина мириться зі мною вже 22 роки.


    _________

     

    A2:

    Привіт. Ні, недостатньо просто сказати, що ти неуважний і не здав випускні іспити, щоб тобі виписали метилфенідат (той самий Риталін). Але якщо тобі діагностували СПАУ, його зазвичай виписують без проблем. Вік, як правило, теж не перешкода, дорослим зазвичай достатньо меншого дозування.

    Ти пишеш, що не можеш дістати його через свою хворобу – є захворювання, при яких ці ліки не виписують або виписують дуже обережно, після консультації з відповідним спеціалістом, наприклад щодо хвороби серця, епілепсїі і т.д. Є сенс звернутись до психіатра.

    Найрозумніше – звернутись до психіатра, у якого є досвід роботи із СПАУ у дорослих. Неможливість зосередитись – лише один із симптомів СПАУ, але вона може мати й іншу першопричину. Крім того, до речі, люди, що страждають на СПАУ, можуть бути і «занадто уважними», тобто страждати на так званий гіперфокус. Коротше кажучи, потрібна комплексна діагностика, а не просто рецепт на ліки. Часто потрібна додаткова терапія.

    Риталін також може допомагати при аутизмі, тому що багато людей часто мають і СПАУ на додачу – діагностований або ні. (в минулому ці діагнози були взаємовиключними). Якщо є додатковий СПАУ, ці ліки, безумовно, призначаються, але лікар ризикує понести відповідальність, оскільки виписує їх «не за призначенням» - це означає, що вони не схвалені для цього захворювання. Крім того, вони не покриваються медичною страховкою  так просто. Цей препарат може виписати терапевт, і, якщо діагноз та дозування призначає психіатр, це зазвичай не проблема.

    Всього найкращого.

    The posts from this dummy user come from real users from the German-speaking community throughout the 15 year-long exchange on the forum.

Категорії