Проблеми з ментальним здоров'ям: як виплутатися з тяжкої життєвої ситуації?

Функції

Вітаю!

Мене звати Ілля, мені 20 років і зараз я й моя сім'я перебуваємо у складній життєвій ситуації. Зараз проживаю в Україні, в маленькому містечку Черкаської області.

Маю проблеми з ментальним здоров'ям: у вересні 2023 року було діагностовано параноїдну шизофренію та/або шизоафективний розлад, ймовірно, спровоковані надзвичайно великим стресом, який я пережив під час оперативного (хірургічного) лікування, що сталося в Польщі, куди ми виїхали з початку повномасштабного вторгнення росії.

В Україні ми проконсультувалися вже з десятками лікарів і мені вони не дуже допомагають. Пішло дуже багато грошей на консультації та ліки і ми вже в боргах. Я також, напевно, потребую психотерапії, однак у мене немає фінансових можливостей для цього.

Також я повністю одинокий (у мене ніколи не було жодного друга) і мені зараз дуже тяжко живеться з моєю хворобою. Зараз у мене страшна депресія, пригніченість, відчай, від яких я не можу ніяк позбутися. 

Хотів би якимось чином знайти однодумців на цій платформі, з якими можна було б поспілкуватися й бути друзями.

Також я дуже хотів би, щоб у мене була якась робота, котру міг би виконувати, але для цього потрібно, щоб я був у набагато кращому психоемоційному стані, а також, щоб мені хтось допоміг знайти посильну роботу і переїхати в місто, де є ця робота, бо наразі я проживаю в маленькому містечку, у якому навіть для здорових людей немає роботи.

Можливо, хтось знає організації, куди можна звернутися за допомогою в моїй ситуації?

Хочу уточнити, чи повинні мені дати інвалідність в Україні на основі вказаного вище захворювання та чи впливає потім ця інвалідність на можливість працевлаштування? Як саме мені варто почати оформлювати інвалідність в Україні та чи варто взагалі?

Також хотілось би повернутися назад у Польщу й жити там, однак я сам (або з мамою) не взмозі це зробити ні фізично, ні морально, ні фінансово.

Хто може мене якось підтримати чи стати мені другом, відгукніться, будь ласка.

Дякую!

Відповіді

• Yurii_EnableMe
    Функції

Ілля, вітаю у нашій спільноті! Беріть участь в житті нашої спільноти. У нас є багато гілок на різні теми

Я знаю про безоплатну психологічну допомогу, але там мінімум 10 сеансів. Цього замало

Ілля, з якого ви міста? Чи стаєте за станом здоровʼя на обліку десь?

• Ілля
    Ілля
    відредаговано 8. тра 2024
    Функції

Дякую за відповідь. Я проживаю біля міста Умань Черкаської області. Скоріш за все, я стою на обліку в Уманській психіатричній лікарні, принаймні, там заведена медкартка на мене та прикріплені виписки зі стаціонарних лікувань. Чи не могли б ви дати посилання на ресурс, який пропонує 10 сеансів психологічної допомоги?

• Yurii_EnableMe
    Функції

Чи пропонують вам реабілітацію, можливо якісь курси з терапевтом? Взагалі, якась є підтримка для здоровʼя? Можливо це через сімейного лікаря потрібно просити?

• Ілля
    Функції

Ні, жодної реабілітації мені не пропонують. Лікарка Уманської психіатричної лікарні тільки радить їхати у Вінницю й лягати на стаціонарне лікування в психіатричній лікарні там. А я не хочу і наразі не потребую аж стаціонарного лікування. Сімейний лікар нічим з цим допомогти не може. Ви писали, що є ресурс, який надає 10 сеансів терапії. Чи можете надати посилання? Дякую.

• Yurii_EnableMe
    Функції

@JuliaFlower будь ласка, поділися актуальними контактами психологічної допомоги

• svetlanaKovalenko
    Функції

Доброго дня! Вітаю!
    На даний момент в Україні з'являються найкращі можливості для лікування, обстеження та реабілітації багатьох станів. Частина ліків видається безкоштовно через програму «Доступні лікі!» .

Це програма та додаток Helsi. У них є гаряча лінія для уточнення та питань.

Ваш стан вимагає більшої та довшої уваги з боку лікування та прийому лікарських препаратів. Також потрібно звернути увагу на режим праці та відпочинку - намагайтеся спати в нічний час; збалансоване харчування; прогулянок на свіжому повітрі; прийом мультивітамінних препаратів .
    Далі ваші дії звернутися до сімейного лікаря щодо декларації.

Для оформлення статусу вам необхідно пройти стаціонарне лікування, направлення вам дасть сімейний лікар.

Так само сімейний лікар на підставі виписок з профільного стаціонару дасть вам рекомендації на оформлення, що вам показано догляд когось із батьків або близької людини.
    Цю довідку видають органи соцзахисту за місцем вашого проживання, залежно від області можуть бути деякі зміни.
    Далі можна з цією довідкою намагатися виїжджати за кордон.
    Зверніть увагу, будь-ласка,- всі випадки індивідуальні та різні.

Незважаючи на присвоєння Васі статусу, завжди рекомендую дотримуватися основного лікування, прийом препаратів на постійній основі, проходження реабілітації, зазначеного у виписках зі стаціонару, дотримання способу життя з харчування та відпочинку.
    За матеріальною допомогою звертайтеся письмово до місцевих органів влади, до благодійних фондів. На підставі медичних документів за 2024 рік, виданих державними установами Вам буде надана відповідна підтримка та допомога. Де ви так само зможете знайти однодумців!

• Ілля
    Функції

Підкажіть, будь ласка, якщо мені буде встановлено інвалідність за психічною хворобою, чи правда, що це впливає на працевлаштування в майбутньому? Роботодавці якимось чином можуть дізнатися про мою інвалідність, якщо не повідомлятиму їм про це?

Також не до кінця зрозумів, де саме шукати ці найкращі можливості для лікування, обстеження та реабілітації. З цим питанням варто звернутися в службу підтримки Helsi?

Також, скільки виписують ліки, жодного разу лікарі не виписували електронного рецепта для програми "Доступні ліки". Повністю усі ліки доводиться купувати самостійно. Наразі мені потрібні такі препарати: Вальпроком Хроно, Золафрен (або Еголанза), Циклодол, Гідазепам, Ламіктал. Чи можна ці препарати якось отримати зі знижкою або безкоштовно?

• Ілля
    Функції

Підкажіть, будь ласка, якщо мені буде встановлено інвалідність за психічною хворобою, чи правда, що це впливає на працевлаштування в майбутньому? Роботодавці якимось чином можуть дізнатися про мою інвалідність, якщо не повідомлятиму їм про це?

Також не до кінця зрозумів, де саме шукати ці найкращі можливості для лікування, обстеження та реабілітації. З цим питанням варто звернутися в службу підтримки Helsi?

Також, скільки виписують ліки, жодного разу лікарі не виписували електронного рецепта для програми "Доступні ліки". Повністю усі ліки доводиться купувати самостійно. Наразі мені потрібні такі препарати: Вальпроком Хроно, Золафрен (або Еголанза), Циклодол, Гідазепам, Ламіктал. Чи можна ці препарати якось отримати зі знижкою або безкоштовно?

• Настя
    Настя expert
    відредаговано 13. тра 2024
    Функції

Ілля вітаємо Вас у спільноті!

Щодо інвалідності і роботи - я б сказала, що все залежить від Ваших здібностей і толерантності потенційного роботодавця, його розуміння і ставлення до Вашої хвороби. Безумовно є шанси знайти гарну роботу й теплий колектив завжди. До речі, Ви дуже грамотно пишете і добре викладаєте думки)

Щодо інвалідності через шизофренію - тут не так все просто, адже інвалідність присвоюють залежно від рівня втрати працездатності, а якщо Ви можете працювати і Ваша хвороба не заважатиме цьому, то й групу, скоріше за все не присвоять. На нашому сайті є детальна стаття про інвалідність при шизофренії - раджу Вам почитати.
    У будь-якому разі процес присвоєння статусу інвалідності треба починати із візиту до Вашого сімейного лікаря, діагностики і збору медичних документів.

Щодо ліків: на сайті МОЗ є детальний опис програми Доступні ліки, а ось тут є актуальний список ліків, придбання яких підлягає компенсації державою.

Щодо лікування і реабілітації лікар Вам ще сама відповість, але, підозрюю, вона мала на увазі стаціонарне лікування, яке Вам і радили, наприклад, у Вінницькій психіатричній лікарні.
    До речі, я родом з Вінниці, в дитинстві кілька разів була паціенткою неврологічного відділення тієї лікарні. У них гарний парк і місця над Бугом. Часом, коли приїжджаю до Вінниці, йду туди набратися сил і енергії)

• svetlanaKovalenko
    Функції

1677- це телефон горячлї лінї Національного Центра Здоров’я Украинаїни. В додатку Helsi можна бачити свого сімейного лікаря та брати візити до нього, в особистому кабінету є вся інформація особисто ваша.
    Або робите декларацію в найближчому державному закладі- і далі отримуєте консультації, лікування, реабілітацію. Статус інвалідності надається тільки після стаціонарного лікування в державній лікарні- це перший крок.
    наразі пенсійний фонд звʼязані с НЦЗУ та Helsi.

• Ілля
    Функції

Привіт. Навіть не знаю, що робити. Психологічної допомоги так і не знайшов. Зв'язувався з організаціями Caritas-Київ та Caritas-Черкаси – обіцяли психолога, але він відмовився зі мною працювати, бо не є медичним психологом або психотерапевтом. Позаповнював усі можливі форми зворотного зв'язку, де надають безоплатну психологічну допомогу. Поки що відгукнувся тільки 1 психолог з ресурсу https://tellme.com.ua/%3A : тільки нагрубив мені й сказав що не працює з такими запитами, а також що не працює по методу когнітивно-поведінкової терапії, хоча на їх сайті, вказано, що працюють по цьому методу.

Стосовно ліків, які я щоденно приймаю, їх немає в переліку рефундованих за програмою МОЗ "Доступні ліки", тому доводиться в борг їх брати.

Наразі бачу єдиний вихід – повернутися в Польщу, бо там для мене було б і житло безкоштовне і ліки безкоштовні, але проблема з тим, як виїхати.

Буду проходити комісію в ТЦК, якщо вдасться отримати виключення з військового обліку, виїду з України.

• Yurii_EnableMe
    Функції

чому не хочете отримати фахове лікування в Україні? Ви ж відкладаєте це питання (

• Ілля
    Функції

Проблема в тому, що я не можу лягати на стаціонарне лікування в будь-які психіатричні лікарні. Бо мені страшно, оскільки я є адекватним, хоч і з хворобою, але адекватність у мене завжди на 100%. Тоді як у психіатричних лікарнях багато неадекватних, у тому числі агресивних пацієнтів, що лякає мене.

Нещодавно мені пощастило знайти безкоштовне житло в Польщі, тому я розраховую на те, що з мамою ми туди повернемося й там мені буде краще, тим паче, що ліки там повністю безкоштовні, на відміну від України.

Але ще точно не знаю, чи випустять мене з України.

• Yurii_EnableMe
    Функції

А вам пропонують лікування саме у психіатричних лікарнях?

Наразі щодо підстав виїзду з країни дуже мало. Це якщо інвалідність, наприклад. Але зараз це тяжко зробити, без лікарень не обійтись, @svetlanaKovalenko так?

• Ілля
    Функції

Так, мені пропонують лише лікування у психіатричних лікарнях. Я хотів би при проходженні ВЛК отримати статус "Повністю непридатний з виключенням з військового обліку", що напевно мало б дати мені право виїзду за кордон.

• svetlanaKovalenko
    Функції

Для кращого розуміння, щоб вам лікувальна комісія дала згоду на непридатність потрібно бачити всі медичні вісновки, особливо за цей рік . В практиці це починається зі стаціонарного луківання.
    Тому зараз вам відповідаїмо приблизно як буває і як потрібно.

• Yurii_EnableMe
    Функції

Щоб отримати такий статус, його потрібно документально довести комісії

Категорії