Відмовили у субсидії: як вирішити спірну відмову

Функції

Я особа з інвілідністью 2 грп., з березня 2022 року родина за межами України на тимчасовому укритті. Маю акт обстеження матеріально -побутових умов домогосподарства/ фактичного місця проживання особи, що підтверджує що проживаю один. Але вже тричі отримав відмову від пф. Приблизно таку: Відмовлено по причині У складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, нарахований середньомісячний сукупний дохід яких менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, та/або ними чи за них не сплачено ЄСВ у визначеному законом. Чи маю право на субсидію з пенсією 2980 грн., і що мені робити?

Найкраща відповідь

  • Настя
    Настя expert
    Відповідь ✓
    Функції

    @Єрмак Так, Вам потрібно подати заяву до ЦНАП, додавши паспорт і домову книгу, якщо така є. Якщо Ви проживаєте в багатоквартирному будинку, де організоване ОСББ, можете звернутися до Голови об'єднання. Так чи інакше, послуга безкоштовна. Можливо, Вас попросять самостійно організувати трьох сусідів, на основі свідчень яких і складатиметься Акт про непроживання.

    Детальніше про те, як замовити цей Акт, за посиланням.

    Щодо наведених Вами цитат, то скажу, що юридична мова складна й заплутана для нас, пересічних громадян. Також нерідко трапляються юридичні колізії. Так, система недосконала, але не лише в Україні - думаю, Ваші близькі за кордоном вже також це помітили)


    Залишаємо Вам посилання на сайт Безоплатної правничої допомоги та щиро сподіваюсь, що потреби не виникне, і Ваше питання вирішиться вже за допомогою Акту про непроживання.

«1

Відповіді

  • Yurii_EnableMe
    відредаговано 26. бер 2024
    Функції

    Вітаю! Звернуться будь ласка по цьому питанню за номером 15-45. Чи можливо ви вже зертались на гарячу лінію Кабміну? Бо це вони розглядають такі питання

  • Єрмак
    Функції

    1547 лінія попередження домашнього насильства, якщо ви мали на увазі 1545 то звертавася, але пф не бачить причини переглядати своє рішення. Держава вбиває!

  • Yurii_EnableMe
    Функції

    виправив, так, помилився, вибачаюсь(

    на 15-45 не можуть оператори дати таку відповідь, значить ви отримали таку відповідь від органів місцевої влади?

  • Єрмак
    Функції

    так 1545 прийняли скаргу а вІдповІдь пф не бачить причини переглядати своє рішення. Головний вопрос що робити?

  • Yurii_EnableMe
    Функції

    вам відмовлено, тому що хтось з вашої родини працює або ви не правильно оформили?

    долучаю до нашої гілки експерта Анастасію @Настя

  • Єрмак
    Функції

    з березня 2022 року родина за межами України на тимчасовому укритті. Маю акт обстеження матеріально -побутових умов домогосподарства/ фактичного місця проживання особи, що підтверджує що проживаю один. Всі т ри рази коли подавалась заява на субсидію долучався і цей акт.Мені відмовлено тому що хтось з моєї родини працює в Італаї? Не правильно оформили? Що? Шановні експерти дякую за ваші намагання допомогти але трошки ітелекту , там на постанову 848 , може який пункт чи абзац.

  • Yurii_EnableMe
    Функції

    Що означає "шановні експерти" - це ви до мене так звертаєтесь? Де я сказав вам, що я експерт? Я у вас з'ясовую, що і як, якщо ви хочете, щоб ми вам допомогли, то давайте дотримуватися нормальної тональності дискусії 🙂

    Надішліть будь ласка на нашу пошту enableme.ua@gmail.com письмові відповіді, будемо з'ясовувати в чому проблема

  • Єрмак
    Функції

    Так я згоден, це стосується і вас.


  • Єрмак
    Функції

    Чи підходе : 25. У разі коли у складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих та/або задекларованих членів домогосподарства є меншою за кількість членів домогосподарства, зареєстрованих та/або задекларованих у житловому приміщенні (будинку), соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховуються на фактично проживаючих зареєстрованих та/або задекларованих за цією адресою членів домогосподарства.

    Доходи членів домогосподарства, які зареєстровані (задекларовані) в житловому приміщенні (будинку), але фактично за цією адресою не проживають, у сукупний дохід домогосподарства не враховуються.

  • Єрмак
    Функції

    Замість допомоги отримав з"ясовування, ось Вам текст

    долучаю до нашої гілки експерта Анастасію @Настя. І зараз на конкретне питання отримую обурення

    "В сенсі і мене? ,давайте дотримуватися нормальної тональності дискусії 🙂- Ваші слова.Окрім поради ,або допомоги, від спільноти ,мені нічого не потрібно. Якщо з"ясовування не припиниться мені немає сенсу тут знаходитися. За собою залишаю право на публікацію , та відгуки стосовно ситуації.

  • Yurii_EnableMe
    Функції

    Якщо ви не бажаєте давати інформацію на уточнюючі питання, а також надати документи-відповіді на вказану пошту, то ми не зможемо вам допомогти, тому що не маємо достатньої інформації від вас

    Так, я додав до цієї гілки нашого експерта, але експерт ще не дав свою експертизу

  • Настя
    Функції

    Добрий день @Єрмак !

    Судячи з вказаної Вами інформації, Пенсійний фонд відмовляє в субсидії через те, що Ви не довели, що Ваша сім'я проживає окремо.

    Наскільки я зрозуміла, Ви подали до ПФ Акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та Акт обстеження на факт проживання особи без реєстрації місця проживання за даною адресою (або Довідку про фактичне місце проживання).

    Ці акти більшою мірою "говорять" про Вас. Вам же треба "прояснити" ситуацію з членами сім'ї. Для цього потрібно додати до заяви Акт обстеження на факт не проживання особи за місцем реєстрації. Він укладається на основі свідчень сусідів. Детальніше про нього Ви можете прочитати за посиланням.

    Сподіваюсь, змогла відповісти на Ваше запитання? Чи можу ще чимось допомогти?

  • Єрмак
    відредаговано 27. бер 2024
    Функції

    Дякую. Підкажіть де я зможу цей акт замовити. Можливо ЦНАП ?

    Та йще що ви скажете на це : Абзац 2 ст. 64 Житлового кодексу України передбачає, що до членів сім»ї наймача належать дружина наймача, їхні діти і батьки. Членами сім»ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом із наймачем і ведуть із ним спільне господарство.

    Конституційний Суд України у п. 6 Рішення «Про офіційне тлумачення терміна «член сім’ї» від 03.06.1999 р. № 5-рп/99 (далі — Рішення КСУ) розрізняє членів сімей взагалі (відносить до них чоловіка або дружину, прямих родичів по низхідній і висхідній лініях — дітей і батьків) та членів сімей, які перебувають на утриманні або проживають із суб»єктами права (інші особи, що постійно мешкають з ними та ведуть спільне господарство, зокрема, не тільки близькі родичі (рідні брати, сестри, онуки, дід і баба), але й інші родичі чи особи, які не перебувають у безпосередніх родинних зв»язках (брати, сестри дружини (чоловіка); неповнорідні брати і сестри; вітчим, мачуха; опікуни, піклувальники, пасинки, падчерки тощо). Обов»язковою умовою визнання їх членами сім»ї крім факту спільного проживання є ведення із суб»єктом спільного господарства, тобто наявність спільних витрат, спільного бюджету, спільного харчування, купівлі майна для спільного користування, участі у витратах на утримання житла, його ремонт, надання взаємної допомоги, наявність усних чи письмових домовленостей про порядок користування житловим приміщенням, інших обставин, які засвідчують реальність сімейних відносин.

Категорії