Захист в Івспанії - TIE - NIE - податки

Функції
Yura1000
Yura1000
відредаговано 28. жов 2023, 15:13 в Для тих, хто в дорозі

Всім привіт)

Підкажіть, будь ласка, можливо знажте, якщо я отримую тимчасовий захист в Іспанії то я повинен плати податки з українських доходів в такому випадку з моменту отримання захисту?

І якщо не оформлювати тимчасовий захист то чи треба мені оформляти якісь документи (NIE, TIE)? Чи просто проживати як турист по безвізу?

дякую!

Найкраща відповідь

Відповіді

  • Yurii_EnableMe
    відредаговано 5. жов 2023, 13:14
    Функції

    Вітаємо у нашій спільноті!

    Нам потрібен час щоб зібрати інформацію

    @Настя @VMoroz

  • VMoroz
    Функції

    Доброго дня!

    Від сплати податків з доходів, отриманих в Україні тимчасовий захист в Іспанії не звільняє.

    Як турист можете проживати лише 90 днів на півроку. Якщо більше, тре оформити певний статус, як, наприклад, NIE

    Управляющий партнер

    адвокатского объединения "Suprema Lex",

    адвокат Мороз Виктор Павлович

  • Yura1000
    Функції

    @VMoroz я можливо неправильно поставив питання.

    • Ситуація така:

    1) я хочу приїхати в іспанію на 2-3 місяці

    2) не хочу витрачати шенген дні

    3) не хочу ставати податковим резидентом іспанії щоб не плати податки з укр доходу

    • як я думав:

    щоб не витрачати шенген дні отримати захист адже тоді я проживаю не як турист а як під захистом

    • в той же час знаю що:

    в деяких країнах якщо отримуєш тимчасовий захист з першого дня стаєш податковим резидентом (навіть якщо ти один день прожив) а значить повинен плати податки з доходів за межами іспанії (наприклад з доходів в Україні)

    в деяких країнах отримання тимчасового захисту не робить автоматично людину податковим резидентом (поки людина не перевищує 183 днів перебування)

    • питання:

    в іспанії якщо на 2-3 місяці взяти тимчасовий захист шоб шенген не використовувати то Іспанія зразу дохід отриманий в україні з дня тимчасового захисту почне оподатковувати чи тільки якщо я проживу більше 183 днів?

    дякую!

  • Yura1000
    Функції

    @VMoroz @Настя доброго дня! чи могли б підказати з огляду на оновлення питання?

  • Настя
    Настя expert
    відредаговано 6. жов 2023, 17:35
    Функції

    @Yura1000 Добрий день! Шукаю інформацію за Вашим запитом, потребую трохи більше часу.

  • Настя
    Функції

    @Yura1000 Наскільки мені вдалося знайти інформацію, Іспанія вважає податковим резидентом особу яка:

    провела в країні понад 183дні впродовж календарного року (при чому не обов'язково підряд, береться загальна сума)

    або

    має в країні центр життєвих інтересів (сімейні, економічні, діяльність)


    Тобто якщо Ваше перебування в Іспанії за рік не перевищить 183 дні, то Ви не маєте сплачувати податки в цій країні.

    (Я також запитала про це у своїх друзів, котрі отримали в Іспанії тимчасовий прихисток, - все ще чекаю на відповідь.)


    Крім того, я припустила: якщо Ви їдете до Іспанії на досить короткий термін 2-3 місяці, то, можливо, у цей час не працюватимете взагалі. - тоді Вам точно нема про що хвилюватися. Там не оподатковується сума до 60 тис. євро (на рік), зароблена у закордонного роботодавця, що знаходиться в країні, з якою Іспанія має договір про уникнення подвійного оподаткування, а головне - якщо та робота виконувалась безпосередньо не на території Королівства.


    Наостанок прошу звернути увагу, що все більше країн відмовляються надавати повторний тимчасовий захист, особливо, якщо такий вже був оформлений раніше в одній із країн ЄС. Це означає, що після того, як Ви оформите в Іспанії тимчасовий захист, в майбутньому Вам буде складно або неможливо отримати його в іншій країні, коли\якщо раптом це стане справді необхідним.


    Бажаю Вам удачі! Відпишуся ще, коли отримаю відповідь від друзів в Іспанії.

  • Настя
    Функції

    @Yura1000 Добрий день! Отримала відповідь від друзів, котрі мають прихисток в Іспанії:

    Податки в Іспанії сплачуються з першого дня роботи (введення в дію робочого контракту) на іспанського роботодавця або з моменту створення тут autónomo (ФОП).

    При роботі на іноземного роботодавця податки сплачуються після 183 днів (сумарно за рік) перебування в Іспанії.

    Сподіваюсь, Вам ця інформація допоможе. Бажаю удачі!

  • Yura1000
    Функції

    @Настя Доброго дня! Підкажіть, якщо подаватись на тимчасовий захист в Іспанії то з якого моменту я перестаю рахуватись що знаходжусь по шенген режиму? Питаю, бо хочу розрахувати за скільки днів до завершення моїх 90 шенгенських днів треба подати заявку.

  • Настя
    Функції

    @Yura1000 Добрий день!

    Від дня отримання тимчасового захисту Ваше перебування перестає вираховуватись із шенгенівського ліміту (90 днів).

    Зазвичай від моменту подання заявки з проханням про тимчасовий прихисток до ухвалення рішення іспанською стороною минає 24 години або менше. Але враховуйте, що часом може зайняти й більше, що приймають заявки лише в кількох великих містах на всю Іспанію (тобто якщо Ви не живете в одному з них, то доведеться їхати, витрачаючи час на дорогу), а головне - що у разі відмови Вам потрібна буде доба-дві на виїзд.

    На нашому сайті є стаття з актуальною інформацією щодо отримання тимчасового захисту в Іспанії і з адресами центрів, де можна подати заяки: Інформація для українських біженців в Іспанії на 2023 рік

Категорії