Чи оформлюють інвалідність з псих.захворювання? (Нідерланди)

Функції
Vasil
Vasil
відредаговано 4. вер 2023, 15:02 в Ментальне здоров'я

Диагноз параноїдальна шизофренія.

Чи оформлюють в Нідерландах інвалідність?

Якщо так які кроки?

Коментарі

  • Добрий день) В кожній країні світу надаються медичні послуги, в тому числі, і оформлення інваліднсоті також.

    Ви біженець з Нідерландів? У вас також є можливість оформити інваліднісь онлайн в Україні

  • JaneS1970
    Функції

    Добрий день. Теж цікавить це питання. У найближчого родича, який перебуває зі мною разом у Нідерландах, ІІ група інвалідності за психіатричним захворюванням. Зміни стану не дозволяють працювати тривалий період. Чи передбачена фінансова підтримка та психотерапевтичний супровід рідною мовою в країні перебування? Як можна офіційно підтвердити наявність інвалідності? Допис відкрити й прочитати так і не вдалося, доступна тільки форма коментування. Дякую.

  • Настя
    Функції

    @JaneS1970 Добрий день!

    В Нідерландах українцям підтвердити інваладінсть можливо, але, скоріше, теоретично (як мінімум тому, що законодавчо система не була готова до подібних запитів). Крім того, не всі захворювання, які в Україні вважаються такими, що спричиняють інвалідінсть, такими ж вважаються і в Нідерландах. Пенсійні виплати через хворобу призначають, починаючи від 15% втрати працездатності. Опікуються людьми з інвалідністю в Нідерландах муніципалітети (стійка WMO) та асоціація МЕЕ. Пільги для людини з інвалідністю можуть відрізнятися в різних муніципалітетах.

    Щоб отримати лікування й певні пільги не завжди потібно мати статус людини з інвалідністю, медичне страхування й муніципалітети й так покривають більшість важливих потреб хворого.

    Так чи інакше, починати завжди потрібно з прийому сімейного лікаря.

    Ізпсихотерапевтичним супроводом рідною мовою є певні складнощі, боюсь, тут все залежить від наявності такого фахівця в регіоні. Пропоную Вам звернутися до програми Empatia: https://www.empatiaprogram.nl/ua/get-help, а також за тел. + 31 10 200 508 (у будні з 9:00 до 17:00), і за цим же номером в месенджерах Facebook, Instagram, Telegram WhatsApp. Вони здебільшого займаються наданням психологічної підтримки, але, цілком вірогідно, що зможуть і Вам підказати.


    Бажаю Вам удачі!

    Будемо вдячні, якщо розповісте про свій наявний досвід у Нідерландах та про майбутній - після спілкування з лікарем, соцпрацівниками і .п.

  • JaneS1970
    Функції

    Настя, дякую Вам за оперативний фідбек і детальну відповідь. Ми перебуваємо в Нідерландах з травня 2022 року, під тимчасовим захистом. До сімейного лікаря звернулись одразу, 27.05.2023 року, тому що син потребував безперервного лікування, а мій запас ліків із України, звичайно, вичерпним. Перший візит до профільного лікаря стався 05.08.2022 року, і з того часу син перебуває під постійним медичним доглядом. Він приймав ліки впродовж року без проблем, жодних ускладнень не виникало, крім зайвої ваги та очевидної сповільненості рухів, мовлення, реакцій. Проте син навіть працював деякий час у супермаркеті, і йому подобалось і працювати, і спілкуватись із людьми. Але перебіг хвороби змінюється, в квітні 2023 року син відмовився приймати ліки категорично, примусити його можливості я не мала, тому що він дорослий (26 років). Цей період тривав до серпня, коли почались ускладнення, син сховався від соціуму, перестав нормально спати та їсти, навіть вперше в житті став роздратованим і іноді агресивним. Лікарі намагались вмовити його приймати ліки на волонтерській основі, потай додавати їх в їжу або напої мені заборонили, і в решті ми попали до лікарні з гострим психозом і катотонічним синдромом. Пишу "ми", тому що тут практикують дозволи пацієнтам перебувати в лікарні з батьками. Отже лікування тривало майже місяць, було відносно успішним, принаймні, сон, прийоми їжі та спілкування відновились. Але в загальному результатів від прийому ліків, як в минулому році, не було. Стан постійно коливався, настрій був нестабільним, дратівливість зберігалась, якісь чудирнацькі ідеї міняли одна одну, як в калейдоскопі, почались проблеми з пам'яттю та концентрацією уваги, син забуває необхідну інформацію, речі, банківську картку, документи, тощо. А зараз у нас реальна серйозна проблема, щодо вирішення якої в мене виник інтерес саме до документального підтвердження діагнозу й групи інвалідності. І це теж історія не на одну сторінку з елементами детективного характеру. Відверто - взагалі не знаю, що робити далі.

  • Настя
    Функції

    Дякую Вам за Вашу історію та Ваш досвід.

    Чи мали Ви розмову з лікарем щодо оформлення інвалідності? І що Вам відповіли?

Категорії