Як отримати посвідчення особи із інвалідністю, паспорт чи оформити спадщину (за кордоном)

Функції
Олексій9
відредаговано 20. лют 2024 в Юридичні питання

В травні мені оформили інвалідність (рішення МСЕК). Так як стажу для пенсії немаю, мої документи направили в місцевий відділ соцзахисту, а не в пенсійний фонд.

Там грошову допомогу оформили. Але...відмовили у видачі посвідчення. Сказали що у них немає бланків.

Я відразу поскаржився на гарячу лінію 1539. Там зареєстрували звернення - і районна військова адміністрація прислала офіційну відповідь: "...Одночасно повідомляємо про відсутність бланків посвідчень. Про поступлення бланків Вас буде поінформовано додатково..."

Сьогодні знову телефонував на 1539 і 1545 - вони не знають як отримати посвідчення.

Що робити?

П.С. Якщо це має значення, то уточню, що я ще й ВПО (внутрішньо переміщена особа). Звісно, усі необхідні документи ВПО у мене є.

П.П.С. Посвідчення особи із інвалідністю мені потрібно щоб виїхати за кордон. Минулого року можна було виїхати за довідкою МСЕК (вона у мене є). Але зараз потрібне посвідчення особи інвалідністю (а пенсійне посвідчення не дадуть, бо стажу для пенсії немає, оформляють через відділ соцзахисту).

Коментарі

  • Олексій9

    Олексій, вітаю!

    До вашого питання підключаю нашого експерта, юриста @VMoroz

  • VMoroz
    Функції

    Доброго вечора!

    тут лише звертатись до суду і вже з судовим рішенням можна буде вирішити питання з виїздом

    Управляющий партнер

    адвокатского объединения "Suprema Lex",

    адвокат Мороз Виктор Павлович

  • І скільки це займе часу?

    І ще. Немає бланків по всій Україні, чи конкретно в моєму районі "пощастило"?

    Я міг би приїхати в, наприклад, обласний центр (Львів), якщо б там точно видали.

  • Ну і ще. Навіть коли я матиму рішення суду на руках....управління соцзахисту може його просто не виконати?

  • JuliaFlower
    Функції

    Як за кордоном отримати паспорт чи оформити спадщину

    Мільйони громадян України, які знайшли тимчасовий захист від війни в Європі, можуть зіткнутися з проблемою заміни чи відновлення документів, а також з юридичними труднощами набуття спадщини, яка залишилася в Україні.

    KP.UA розповість про основні процедури, пов'язані з документами, а також пояснить, чи можуть депортувати в Україну чоловіків, які не стали на військовий облік за кордоном.

    Паспорт громадянина України (+ закордонний паспорт)

    Практично всі документи за кордоном, зокрема паспорт, можна оформити у ДП «Документ», який входить до сфери управління Державної міграційної служби України. Підрозділи « Паспортний сервіс » відкриті:

    у Польщі (Варшава, Краків, Гданськ, Вроцлав);

    у Туреччині (Стамбул);

    у Словаччині (Братислава);

    у Чехії (Прага);

    у Німеччині (Берлін, Кельн);

    в Іспанії (Мадрид, Валенсія);

    в Італії (Мілан, мобільні комплекси ДП «Документ» - білі мікроавтобуси біля ТЦ Fiordaliso).

    Детальніше тут

Категорії