Як підтвердити інвалідність в Німеччині

Функції
Yaroslava
Yaroslava
відредаговано 4. тра 2023, 14:26 в Для біженців у 🇩🇪 Німеччині

Як підтвердити інвалідність в німечені. В Україні не дооформили інвалідність і були вимушені тікати

Ми з Херсону. І зараз не знаю як отримати гроші по інвалідності, я зараз біля Мюнхену, Чи можна мені скликати комісію в Німечені, або краще іти до ліукаря в Україні? Мені це важко зараз виїхати додому і хотілося би вірішити ці питання якось тут, Я вам писала листа і ось пишу ще тут. дякую дуже! Дуже чекаю на відповідь

Відповіді

  • Ярослава @Yaroslava вітаємо на нашій платформі!

    спробуваю вам обов’язково допомогти

  • JuliaFlower
    Функції

    так, це можна зробити


    Під час воєнного стану встановлення інвалідності або проведення медико-соціальної експертизи українців, які вимушено перебувають за кордоном, МСЕК здійснюють екстериторіально і заочно.

    Якщо людина перебуває за кордоном, вона повинна надіслати необхідні медичні документи своєму сімейному або особистому лікарю на території України для оформлення форми 088/о «Направлення на МСЕК». Документи треба надсилати українською мовою.

    Далі пакет документів розглядатиме лікарсько-консультативна комісія (ЛКК). За її рішенням людину скерують на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) для проведення експертизи та встановлення інвалідності.


    У нас як раз є гілка де про це інформація

  • Yarоslava
    Функції

    Дякую! Написаала я лікарю, -він каже що допоможе зробити інвалідність дистанційно


    А скажіть мені ще чи можна отримати гроші за інвалідність і Німечені, чи то тільки українська пенсія буде? А як візьму гроші тут, чи заберуть пенсію в Україні?

  • Yarоslava
    Функції

    Взагалі у вас класний сайт, що ви так всім допомагаєте. Я без вас не знала, що можна зробити інвалідність дистанційно. Тепер хоч гроші якісь дадуть, сподіваюсь

  • О, чудово що допоможе! 🙏 Бо це нова функція заочного оформлення. Для лікарів це перши спроби оформлювати документи у такій процедурі

    Щодо двох пенсій не впевнений. Запитаю друзів-волонтерів @Настя

  • Дякуємо за відгук @Yaroslava 🙏

    так, це чудова ініціатива що зробили заочно, бо дуже багато українців за кордоном 🔥

Категорії