Як змінити країну тимчасового прихистку?

Функції


Я маю тимчасовий прихисток в одній з країн ЄС - чи можу тепер отримати тимчасовий прихисток в Німеччині? Як це правильно зробити? Які документи ЄС регулюють це? Чи не трапиться так, що відмовлюсь від прихистку в одній країні, а Німеччина мене не прийме? Чи зможу я потім ще раз змінити країну?

Відповіді

  • VMoroz
    Функції

    Доброго дня!

    Для цього потрібно повідомити першу приймаючу країну про Ваш намір переїхати до іншої держави-члена ЄС. При цьому Ваш дозвіл на проживання в першій країні ЄС завершиться, і Ваші права там закінчаться.

    Після переїзду до іншої приймаючої країни Вам необхідно буде запросити там тимчасовий прихисток. Нова приймаюча країна ЄС надасть Вам статус тимчасового захисту і новий дозвіл на проживання. 

    Головним документом, який регулює питання надання тимчасового захисту є Директива ЄС 2001/55/ЕС про тимчасовий захист, яка була прийнята в ЄС ще 20.07.2001 для забезпечення мінімальних стандартів надання тимчасового захисту у випадках масового напливу переміщених осіб. Проте вперше Директиву було активовано Рішенням Ради ЄС 2022/382 від 04.03.2022 саме для українців.

    Зміна країни тимчасого захисту є цілком нормальною процедурою, тому Ваші побоювання щодо неможливості отримання відповідного статусу в Німеччині безпідставні.

    В подальшому зміна країни також цілком можлива.

    Управляющий партнер

    адвокатского объединения "Suprema Lex",

    адвокат Мороз Виктор Павлович

  • kyrylo
    Функції

    Дякую

  • Зоя
    Функції

    Добрий день.Який алгоритм відмови від тимчасового притулку у Румунії?Чи можливо це зробити дистанційно?

  • JuliaFlower
    Функції

    Вітаю)

    @Dmitri підскажи будь ласка актуальну інформацію

Категорії