"Лист пробачення", як звільнення простору для нових відносин

Функції

В традиції деяких країн наприкінці року прийнято завершувати старі справи, стосунки, прощати кривдників, щоб не забирати весь цей багаж у новий рік. Прощення – це як очищення місця для нового та кращого. Вважається, для того, щоб пробачити, необхідно дозволити собі прожити всі емоції, що виникають: гнів, образу, біль, розчарування, сум, страх, почуття провини, подяку і нарешті - любов. Насправді це зробити вкрай складно, проте є простий спосіб висловити і перепрожити стільки почуттів, написавши лист пробачення. Ми його нікому не відправляємо. Наше завдання з його допомогою допроживати емоції та відпустити те, що заважає рухатися далі.

Стилів написання таких листів існує безліч, адже кожен із нас особистість і спосіб вираження думок і почуттів дуже індивідуальні. Однак хочу звернути вашу увагу на структуру, якої варто дотримуватися в написанні таких листів.


Після привітання та імені кривдника (ім'я писати необов'язково), напишіть за що ви скривджені. Намагайтеся згадати все, навіть дрібні образи.

Далі опишіть ваші очікування. Наприклад: «Я чекав, що ти ставитимешся до мене...». Намагайтеся згадати, на що ви розраховували, а могли отримати зовсім інше. Також пропишіть усі ваші очікування від цієї людини.

Виразіть усі ваші почуття якомога докладніше. Намагайтеся досягти їх максимального вираження на папір. Наприклад: «Коли ти це робив, я почував себе...».

Спробуйте зробити пояснення, чому і навіщо так міг зробити ваш кривдник. Намагайтесь немов би стати на його місце і подивитись його очима.

Завершальний крок полягає в усвідомленні розділеної відповідальності. Одна частина відповідальності у вашого кривдника, який щось зробив/сказав, а друга - у вас. Адже це ви вирішили образитися. Образа була вашою реакцією та ставленням до ситуації в минулому.


Тут можна піти далі і поміркувати, в яких ситуаціях ви підхоплюєте образу. Які почуття вам властиво відчувати у подібних конфліктах. Хто з важливих для вас людей реагує таким чином.


Як варіант можна спалити або порвати лист і таким чином символічно завершити образи та невиражені почуття у минулому.

Категорії