Вебінар "Робота для українців у Німеччині" 24/11. Запитай експерта

Функції

EnableMe UA за підтримки DSEE проводить серію вебінарів для українців, які нині знаходяться у Німеччині.


24 листопада о 19:30 (за Києвом) на платформі EnableMe відбудеться вебінар на тему: “Робота для українців у Німеччині»

Обговоримо такі питання:

 Як правильно скласти резюме?

 Де шукати вакансії?

 Як підвищити кваліфікацію?

 Де здобути новий фах?


Вебінар проведе досвідчений фахівець у сфері пошуку та підбору персоналу, а також управління кадрами Ольга Капорик.

Щоби 100% отримати відповідь на ваше запитання - поставте його заздалегідь під цим постом 👇 -


Бажання та обізнаність - це кращі помічники у пошуку роботи. Разом ми - сила! 🙏

«1

Коментарі

  • Підкажіть будь-ласка, чи мають право працювати в Німеччині пенсіонери з тимчасовим захистом?

  • lozaniuk
    Функції

    Чула таке, що не хочуть брати на роботу українців в Німеччині через те, що вони можуть найближчим часом повернутися додому і роботодавцю доведеться знову шукати працівників. Чи можна якось документально надати гарантії, що я не буду якийсь період повертатися в Україну?

  • kuhon
    Функції

    Як проходять співбесіди в країнах Європи? Чи відрізняються вони від українських? Чи ставлять якісь стандартні питання? Можливо, є щось, про що потрібно обов'язково повідомляти можливого роботодавця?

  • olenavoron
    Функції

    Добрий день!

    Підкажіть будь-ласка, як це буває в Німеччині? Після співбесіди пройшов вже тиждень, а мені не відповіли нічого. Це може означати відмову чи треба ще зачекати? Можливо потрібно самій написати чи зателефонувати можливому роботодавцю?

  • Olga_EnableMe
    Функції

    Підкажіть будь-ласка як я можу бути в Німеччині фрілансером та у той же час щоби їм показувало, що я маю роботу і в подальшому я могла продовжити свій статус і зробити робочу візу. Наприклад, якщо робота в українській компанії, як мені це показати німцям, які податки і як платити, чи треба відкривати німецький фоп

  • InnaHonchar
    Функції

    Чи можна зареєструватись на біржі по безробіттю і отримувати допомогу? У мене вища освіта і я працюю бухгалтером. Як мені працювати за фахом в Німеччині? Чи треба перевчитися? І чи можу я стати на біржу на отримувати гроші на той час поки буду вчитися

    адже іти мити підлогу та зади старим дідам не хочу

  • Як правильно скласти резюме для пошуку роботи в Німеччині? Я читала, що потрібно написати супроводжувальний лист, що в ньому потрібно вказати обов'язково?

  • Vitos
    Функції

    Які умови працевлаштування в Німеччині для людей з інвалідністю з України? Чи достатньо українських документів, що підтверджують інвалідність? Або дійсні лише німецькі документи?

  • Чи можуть курси підвищення кваліфікації чи взагалі якіь курси, які я пройду за кордоном допомогти у працевлаштуванні в Європі? Чи додають вони переваги чи достатньо моєї української освіти та досвіду?

  • taufik
    Функції

    Які питання є стандартними на перших етапах інтерв-ю.

    На що звертають увагу на етапі резюме та на етапі перших інтервью? Які є "червоні прапорці", через які зазвичай кандидатів не хочуть розглядати?

    На що критично звертають увагу у супроводжувальному листі?


    Що є критичним, щоб не потрібно було переходити на нижчу роль (в Україні директор департаменту, і щоб перейти також на цю роль у німецьку компанію).

  • Olga_K
    Функції

    @Vadim_Prohorenko так, авжеж мають.

    Але зверніть увагу ще на наступну інформацію.

    Пенсійний вік у Німеччині, на відміну від України, настпуає у 65 — 67 років (залежно від року народження).

    Варто зазначити, що право на пенсію в Німеччині дає робота на її території зі сплатою податків і зборів. Тому біженці, які тільки приїхали і не мають відповідного стажу, не можуть отримувати німецьку пенсію. Проте, держава не залишає цю категорію переселенців без підтримки — пенсіонери-біженці з України в Німеччині отримують соціальну допомогу чи допомогу з безробіття. Як це працює:

    - якщо біженець з України досяг пенсійного віку за німецьким законодавством (67 років), то він може подати клопотання про виплату соціальної допомоги (базового забезпечення) до місцевого відомства соціального забезпечення (Sozialamt).

    - якщо такий біженець не працездатний, але ще не досяг пенсійного віку за німецьким законодавством, необхідно спочатку звернутися до місцевого Центру зайнятості населення (Jobcenter). Там буде проведено перевірку того, яке відомство відповідає за такого біженця.

  • Olga_K
    Функції

    @lozaniuk Нажаль таких документів не існує. Ваші домовленності з роботодавцем можуть базуватися на підписаному контракті або, якщо Ви маєте договір оренди житла на тривалий час, чи контракт з ВНЗ. Це звістно для нього може нічого не зачити, але це той мінімум який Ви можете забезпечити в якості підтвердження з Вашого боку.

    Залишу для Вас посилання на запис нашого вебінару, там також звучала відповідь на це питання. https://www.youtube.com/watch?v=MVcPc7ymXS0

  • Olga_K
    Функції

    @kuhon Найбільше чим відрізняються співбесіди в Німеччині, та і в Європі загалом, від співбесід в Україні - це тривалістю прийняття якихось рішень та тривалістю проходження певних етапів співбседи. Все дуже помірковано, без поспіху і розплановано.

    Залишу для Вас посилання на запис нашого вебінару, там також звучала відповідь на це запитання. https://www.youtube.com/watch?v=MVcPc7ymXS0

  • Olga_K
    Функції

    @olenavoron Ні, це ще не означає відмову, просто можливо в них заплановано відповісти Вам протягом 2 тижнів. Це ще може бути планування персоналу, де заздалегість заплановано пошук людини для закриття якоїсь вакансії і компанія не поспішає з цим питанням, бо має час на відбір кандидатів.

    Залишу для Вас посилання на запис нашого вебінару, там також звучала відповідь на це запитання. https://www.youtube.com/watch?v=MVcPc7ymXS0

  • Olga_K
    Функції

    @Olga_EnableMe по цьому питанню трішки розповіла та висловила власну думку на нашому вебінарі (ось посилання https://www.youtube.com/watch?v=MVcPc7ymXS0).

    Та ще, мабуть, рекомендувала б консультацію юриста.

    @VMoroz можливо Ви змогли б нам чимось дпомогти в цьому питанні.

Категорії