Чи можна продати/ передати українське авто в Туреччині?

Функції

Всім привіт! Чи можна продати/передати українскьке авто, на якому ви заїхали в Туреччину іншому українцю?

Найкраща відповідь

  • Mariia
    Mariia expert
    Відповідь ✓
    Функції

    Добрий ранок!

    Так, можна.

    Ділюсь досвідом людини:

    Я заїхав в Туреччину на автівці, що належить не мені. Власник залишивля в Україні. Так як це друге авто в моїй родині, та щоб не писати заяви кожного разу при вильоті з країни, потреби в авто не було, та виникло бажання продати/передати авто комусь іншому.

    Власник авто зробив доручення в Украйні на 2 осіб, поставив апостиль, відправив курʼєром в Анталію. Друга особа повинна бути в Туреччині не більше 185 діб до цього.

    Я зробів переклад доручення на турецьку та завірив переклад у нотаріуса.

    Потім ми удвох з новим власником приїзали на митницю. Він прямо там у порту купив страховку за 1700 лір на рік. Я написал заяву, що хочу перереєструвати авто на іншу особу, яка зазначена в дорученні. Загнав авто на митний майданчик. 

    Новий власник написал іншу заяву, мовляв, віддайте моє авто. Заплатив 22 ліри за добу (а на справду за 1 годину) стоянки авто на майданчику. Йому віддали авто та поставили штамп у паспорті з терміном на 3 місяці. 

    Після отримання ПНП треба приїхати знову в будь-яку митницю та подовжити термін перебування авто на термін ікамету. 

    І так до 2х років. 

    Потім авто потрібно вивезти з Туреччини.

Категорії